3 Հուլիս 2019 - 12:37 AMT
Ամերիաբանկը շարունակում է Հայաստանում ամրապնդել առաջատարի դիրքը առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում: Միջազգային ասպարեզում ձեռք բերած վստահության ու բարձր վարկանիշի շնորհիվ Բանկը շարունակում է արդյունավետ համագործակցությունը միջազգային կառույցների և օտարերկրյա հեղինակավոր բանկերի հետ: Հերթական հաջողված գործարքները` այս անգամ Raiffeisen Bank International-ից Ամերիաբանկը ներգրավել է 9.7 մլն ԱՄՆ դոլար, իսկ Unicredit Austria բանկից` 7.0 մլն ԱՄՆ դոլար` առևտրի ֆինանսավորման նպատակով:
Ֆինանսավորման այս նոր միջոցները հնարավորություն կտան միջազգային առևտրով զբաղվող հաճախորդներին իրենց գործունեությունը կազմակերպել առավել մրցակցային և նպաստավոր պայմաններով:
«Նպատակ ունենալով նպաստել Հայաստանի առևտրի շրջանառության զարգացմանը` մենք շարունակում ենք ընդլայնել առևտրի ֆինանսավորման հնարավորությունները` ակտիվ համագործակցելով ոչ միայն միջազգային կառույցների, այլ նաև հեղինակավոր առևտրային բանկերի հետ: Միայն այս տարվա առաջին կիսամյակում Ամերիաբանկը խոշոր առևտային բանկերից ներգրավել է շուրջ 58 մլն ԱՄՆ դոլարի ֆինանսական միջոցներ` ապահովելով 85% աճ նախորդ կիսամյակի համեմատությամբ: Մենք շարունակելու ենք ընդլայնել համագործակցությունը թե' ներկրողների և թե' արտահանողների հետ` առաջարկելով ֆինանսավորման առավել ճկուն պայմաններ ու ժամանակակից լուծումներ»,-նշել է Ամերիաբանկի Առևտրի ֆինանսավորման կենտրոնի ղեկավար Սուրեն Քոչարյանը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայաությունը:

3 Июль 2019 - 14:16 AMT
Америабанк продолжает укреплять позиции лидера в Армении в сфере финансирования торговли. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Благодаря доверию и высокому рейтингу на международной арене, банк продолжает эффективное сотрудничество с международными структурами и авторитетными зарубежными банками.
Очередные успешные сделки – на этот раз Америабанк для финансирования торговли привлек 9,7 млн долларов от Raiffeisen Bank International, а от банка Unicredit Austira – 7 млн долларов
Эти новые средства финансирования позволят клиентам, занимающимся международной торговлей, организовать свою деятельность в более конкурентных и благоприятных условиях.
«Имея целью содействовать развитию товарооборота Армении, мы продолжаем развивать возможности финансирования торговли, активно сотрудничая не только с международными структурами, но и с авторитетными коммерческими банками. Только за первое полугодие этого года Америабанк привлек от крупных коммерческих банков финансовые средства на сумму около 58 млн долларов, обеспечив 85%-ный рост по сравнению с прошлым полугодием. Мы продолжим расширять сотрудничество как с импортерами, так и с экспортерами, предлагая более гибкие условия финансирования и современные решения», – отметил глава Центра финансирования торговли Америабанка Сурен Кочарян.