Ֆրանսիական Orange ընկերությունը (France Telecom օպերատորի բրենդը) հաղթել է բջջային կապի ծառայությունների մատուցման եւ ռադիոհաճախականությունների օգտագործման համար լիցենզավորման տենդերում եւ, այդպիսով, դարձել Հայաստանի բջջային կապի երրորդ օպերատորը: Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի Տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանը, Orange ընկերությունը լիցենզավորում ստանալու համար կատարել է ամենախոշոր առաջարկը` 51,5 մլն. եվրո: Մյուս երկու ընկերությունները` շվեյցարական M$A Tele2 AB-ն եւ CEO Blackrock Communication-ը առաջարկել են համապատասխանաբար 45,6 մլն. եվրո եւ 31,66 մլն. եվրո:
Orange ընկերությանը կհատկացվեն բջջային կապի հետեւյալ կոդերը` +374 (0) 55 եւ +374 (0) 95: Եթե գործունեության առաջին տարվա ավարտին օպերատորը օգտագործի հատկացված կոդերը պակաս, քան 60%-ի չափով, ապա Հայաստանի հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը իրավունք ունի հետ վերցնել չօգտագործված համարները: Երրորդ օպերատորին հաճախականություններ են հատկացվելու GSM ստանդարտում, ինչպես նաեւ երրորդ սերնդի (3G) տվյալների եւ ձայնի փոխանցումն ընդգրկող ծառայությունների մատուցման հնարավորություն:

Французская компания Orange (бренд оператора France Telecom) победила в тендере на лицензию по предоставлению услуг мобильной связи и на использование радиочастот, став, таким образом, третьим оператором сотовой связи в Армении. Как сообщила пресс-секретарь Министерства транспорта и связи Армении Сусанна Тоноян, компания Orange предложила наиболее крупное предложение на получение лицензии – 51,5 млн. евро. Остальные две компании швейцарская M$A Tele2 AB и англо-ирландская CEO Blackrock Communication предложили 45,6 млн. евро и 31,66 млн. евро соответственно.
Компании Orange будут предоставлены следующие коды сотовой связи: +374 (0) 55 и +374 (0) 95. Если к концу первого года деятельности оператор использует предоставленные коды менее чем на 60%, то комиссия по регулированию общественных услуг Армении имеет право взять обратно неиспользованные номера. Третьему оператору будут предоставлены частоты в стандарте GSM, а также возможность предоставления услуг третьего поколения (3G), включающих в себя передачу данных и голоса.