WCIT 2019-ի կազմակերպիչները պաշտոնապես հաստատել են՝ ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը մասնակցելու է WCIT 2019 ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին՝ որպես հատուկ հիմնական զեկուցող և պանելիստ։
ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Երևանում՝ հոկտեմբերի 6-9-ը։
Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը հանդես կգա «Գաղափարների շուկա» լիագումար նիստում, որտեղ կքննարկվի, թե ապակենտրոնացված տեխնոլոգիաները որքանով են նպաստել ժամանցի, մեդիայի և լրագրության աշխարհների ժողովրդայնացմանը և որքանով են հեղափոխել արվեստի, տեղեկատվության տարածման մեթոդները՝ նոր աստղեր պատրաստելու ճանապարհին: «Գաղափարների շուկա» պանելային քննարկումները կպարզեն, թե ինչ են նշանակում այս զարգացումներն անձնական կյանքի գաղտնիության, սոցիալական հարաբերությունների, ինստիտուտների նկատմամբ վստահության և նոր բիզնես մոդելների համար:
«Գաղափարների շուկա» պանելի ընթացքում անհատական ելույթից հետո Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը հարցազրույց կտա, այնուհետև բեմին կմիանա պանելիստների գործիչներին, որոնց շարքում կլինի հայկական PicsArt ընկերության համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը՝ շարունակելու հետագա քննարկումները։
«WCIT 2019»-ի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահ, Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ծառայությունների խոշորագույն մատակարար «Յուքոմ» ընկերության համահիմնադիր Ալեքսանդր Եսայանը Քիմ Քարդաշյան-Վեսթի այցի վերաբերյալ նշել է․ «Մենք՝ WCIT 2019-ի կազմակերպիչներս, օրակարգը կազմելիս որոշեցինք համարձակ, ոչ սովորական մոտեցում ցուցաբերել։ Մենք երբեմն լրջորեն ենք ընդունում նույնիսկ հակասական գաղափարներ այն բոլոր մարդկանցից, ովքեր էական ասելիք ունեն ՏՏ արդյունաբերության և ոչ միայն դրա մասին:
Ավելի քան 240 միլիոն հետևորդներով՝ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը սոցցանցերում ամենամեծ լսարանն ունեցող մարդկանցից է։ Նա մեր ժամանակաշրջանի ամենաազդեցիկ ձայներից մեկն է աշխարհում: Մենք համոզված ենք, որ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը, որպես արտասովոր հաջողակ գործարար, որպես այս ոլորտի առաջամարտիկ, որպես կին և մայր, կարևոր ու հետաքրքիր ասելիք կունենա սոցիալական մեդիայում ձեռներեցության աշխարհի մասին, որի ստեղծմանը և ձևավորմանը նպաստել է արդեն երկու տասնամյակ: Մեր կարծիքով, առանց նրա մասնակցության հնարավոր չէ լուրջ զրույց ծավալել այս թեմայի շուրջ։
Ակնկալում ենք Քիմ Քարդաշյան-Վեսթին ողջունել իր նախնիների երկրում և «WCIT 2019»-ի գաղափարների մեծ բեմում»:
Քիմ Քարդաշյան-Վեսթն իր հարթակն ակտիվորեն օգտագործում էր քրեական արդարադատության բարեփոխումների համար պայքարում, իսկ մայիսին հայտարարեց, որ սկսել է իրավաբանություն ուսանել Կալիֆորնիայում։ Այս սեպտեմբերին նա կներկայացնի իր սպասված SKIMS հագուստի նորաձևության հավաքածուն, ի լրումն KKW BEAUTY և KKW Fregrance հավաքածուների, որոնք թողարկվել են 2017 թվականին։
«WCIT» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ) ամենանշանավոր միջոցառումն է։ Դաշինքն 83 երկրի ՏՀՏ միություններից բաղկացած ընկերակցություն է, որը ներկայացնում է ոլորտի 90%-ը։ Արդեն 40 տարի, տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարները՝ գործադիր տնօրենները և ներդրողները, քաղաքականություն սահմանողները և պետական պաշտոնյաները, գիտնականներն ու տեխնոլոգները, հանդիպում են այս ամենամյա միջոցառմանը՝ քննարկելու ոլորտում առկա իրավիճակը, զարգացման ուղղությունը և մեր ապագայի համար դրա նշանակությունը։

10 Сентябрь 2019 - 07:15 AMT
Организаторы «WCIT 2019» официально подтвердили, что звезда реалити-шоу, американская светская львица армянского происхожденияКим Кардашьян-Уэст примет участие в 23-й Всемирной конференции ИТ «WCIT 2019» как специальный основной докладчик и панелист.
Одно из самых престижных событий в мире ИТ в этом году пройдет в Ереване 6-9 октября.
Ким Кардашьян-Уэст выступит на пленарном заседании «Рынок идей», где будет обсуждаться как децентрализованные технологии помогли либерализовать мир развлечений, средств массовой информации и журналистики, и как они революционизировали/реформировали искусство создания новых звезд, методы и стиль распространения информации о их становлении. Панельные дискуссии на «Рынке идей» выявят, что означают эти развития в контексте конфиденциальности личной жизни, социальных отношений, доверия к институтам и новых бизнес-моделей.
После индивидуальной речи на панели «Рынок идей» Ким Кардашьян-Уэст даст интервью, а затем присоединится к группе выдающихся участников дискуссии, в числе которых соучредитель и генеральный директор компании PicsArt Ованнес Авоян, для продолжения дальнейших обсуждений.
Председатель оргкомитета «WCIT 2019», председатель Союза предприятий передовых технологий, соучредитель крупнейшего в Армении провайдера телекоммуникационных услуг Ucom, Александр Есаян выступил с заявлением о визите Ким Кардашьян-Уэст: «Мы, организаторы WCIT 2019, Ереван, решили применить смелый, необычный подход к разработке повестки дня, который всерьез воспринимает идеи, даже противоречивые, у всех людей в мире, которые могут что-то сказать в сфере информационных и коммуникационных технологий (ИКТ) и не только. Ким Кардашьян-Уэст является одной из самых популярных людей в социальных сетях с более чем 240 миллионами последователей. Сегодня она является одной из самых влиятельных голосов в мире. Мы убеждены, что ей очень успешной деловой женщине, пионеру в этой области, жене и матери, есть что сказать очень важное и интересное о мире предпринимательства в социальных сетях, созданию и формированию которого она содействует на протяжении более двух десятилетий. На наш взгляд без её участия, невозможно серьезное и содержательное обсуждение на эту тему.
Мы с нетерпением ждем возможности приветствовать г-жу Ким Кардашьян-Уэст на земле ее предков и на большой сцене идей «WCIT 2019» в Ереване».
Кардашьян-Уэст активно использует свою площадку в борьбе за реформы уголовного права, а в мае она объявила, что начала обучение на юридическом факультете в Калифорнии. В сентябре этого года она запустит свою ожидаемую коллекцию модной одежды «SKIMS», вместе со своими коллекциями «KKW BEAUTY» и «KKW Fragrance», которые были выпущены в 2017 году.
Всемирный IT-форум WCIT является знаковым и наиболее значимым событием Всемирного альянса информационных технологий и услуг (WITSA) – ведущего консорциума ассоциаций ИКТ-индустрии из более чем 83 стран мира, представляющего 90% отрасли. В течение последних 40 лет лидеры в области технологий – генеральные директора и инвесторы, политики и правительственные деятели, ученые и технологи – встречаются на этом ежегодном мероприятии, чтобы обсудить ситуацию в этой области, направления развития и её значение для нашего будущего.
Тема Всемирного ИТ-форума WCIT этого года: «Сила децентрализации. Ожидание и опасность». На конференции будут подробно обсуждаться вопросы о том, как информационные и коммуникационные технологии как позитивно, так и негативно трансформируют нашу жизнь, какое влияние имеют на прибыль и процветание, надёжность и безопасность, демократию и гуманность.