26 Նոյեմբեր 2019 - 10:09 AMT
WhatsApp-ի հեղինակները նոր գործառույթ են փորձարկում, որը թույլ կտա որոշ ժամանակ անց ավտոմատ կերպով ջնջել օգտատիրոջ հաղորդագրությունները:
«Հաղորդագրությունների հեռացում» գործառույթը հայտնվել է Android օպերացիոն համակարգի 2.19.348 մեսենջերի բետա տարբերակում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին WABetaInfo պորտալի վրա հղումով:
Նշվում է, որ տվյալ գործառույթը մասնակիորեն եղել է նախկին բետա տարբերակում որպես «Անհետացող հաղորդագրություններ»:
Փորձնական տարբերակում գործառույթը կարելի է միացնել «Կոնտակտի մասին տեղեկատվություն» կամ «Չաթի խմբակային կարգաբերումներ» բաժիններում, վերջին դեպքում այն կիրառելի է միայն խմբի ադմինիստրատորի կողմից:
Ընդ որում օգտատերը կկարողանա հաղորդագրության «կյանքի» տարբեր տևողություն ընտրել՝ ժամ, օր, շաբաթ, ամիս, տարի:

26 Ноябрь 2019 - 08:39 AMT
Разработчики WhatsApp тестируют новую функцию, которая позволит автоматически удалять сообщения пользователя через определенный период времени.
Опция «Удаление сообщений» появилась в бета-версии мессенджера 2.19.348 для операционной системы Android, пишет РИА Новости со ссылкой на портал WABetaInfo.
Отмечается, что частично данная функция была реализована в более ранней бета-версии программы и носила название «Исчезающие сообщения».
В тестовой версии мессенджера опцию можно включить во вкладках «Информация о контакте» или «Групповые настройки чата», при этом в последнем случае использовать ее смогут лишь администраторы групп.
При этом пользователь сможет выбрать разную длительность «жизни» сообщения — час, день, неделя, месяц и год.