ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության տարվա վերջին նիստում հայտարարել է, որ տարին ամփոփվում է լավ տրամադրությամբ: Նա հավելել է, որ հատկապես ռեկորդային էր 2019-ի նոյեմբերը, երբ գրանցվել էր տնտեսական ակտիվության 10,1 %:
Վարչապետը նշել է, որ լավ ցուցանիշներ են արձանագրվել տարբեր ոլորտներում. ապրանքների արտահանման աճը կազմել է՝ 25,7 %, առևտրի շրջանառությանը` 11,9 %, ծառայություններինը՝ 11,6 %, արդյունաբերությանը 9,3 %, շինարարաւթյանը՝ 4,7 %:
«Այս ցուցանիշներն արձանագրում են, որ այն գաղափարախոսությունը, որ դրվել է տնտեսական զարգացման հիմքում, ռեալ աշխատում է», – ասել է նա:

26 Декабрь 2019 - 09:13 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на последнем заседании правительства заявил, что год заканчивается с хорошими показателями и настроением.
Он добавил, что особенно рекордным стал ноябрь 2019 года, когда было зафиксировано 10,1% экономической активности.
Премьер отметил, что хорошие показатели зафиксированы в разных сферах: экспорт увеличился на 25,7%, торговый оборот – на 11,9%, услуги – на 11,6%, промышленность – на 9,3%, строительство – на 4,7%.
«Эти цифры показывают, что идеология, которая заложена в основе экономического развития, действительно работает», – сказал он.