«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը, հնարավոր է, դիմի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով (ՀԾԿՀ)՝ գազի սակագնի վերանայման հարցով: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին ասացին ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ավելի վաղ ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը նշել էր, որ չի բացառվում, որ «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը հայտ ներկայացնի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով՝ սպառողի համար գազի սակագինը թանկացնելու համար:
«Սակագնի վերանայման հարցը «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունում քննարկվում է: Չի բացառվում, որ ՓԲԸ-ն կդիմի ՀԾԿՀ՝ համապատասխան հայտով: Մեր պաշտոնական մեկնաբանությւոնը սա է»,- ասացին ընկերությունում:
Հարցին, թե «սակագնի վերանայում» ասելով՝ արդյոք նվազում թե ավելացում են ենթադրում՝ «Գազպրոմից» արձանագրեցին, որ այս պահին պաշտոնապես կարող են հայտնել, որ ՀԾԿՀ դիմելու քննարկում է տարվում:

17 Январь 2020 - 11:34 AMT
Компания «Газпром Армения» может обратиться в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА для пересмотра тарифа на газ. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе компании.
Ранее председатель КРОУ Гарегин Баграмян не исключил, что «Газпром Армения» подаст в КРОУ заявку на повышение цены на газ для потребителей.
«Вопрос пересмотра тарифов обсуждается в «Газпром Армения». Не исключено, что ЗАО обратится в КРОУ по соответствующему запросу»,- сказали в компании.
На вопрос, что именно имеется в виду под «пересмотром тарифа» – понижение или повышение цены на газ, в «Газпром Армении» ответили, что на данный момент могут официально заявить лишь об обсуждении в компании возможного обращения в КРОУ РА.