22 Հունվար 2020 - 09:44 AMT
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և աշխարհահռչակ Apple ընկերության գործադիր տնօրեն Թիմ Քուքը քննարկել են ՏՏ ոլորտում գործակցության հնարավորությունը: Հանդիպումը կայացել է Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում:
Նրանք, մասնավորապես, մտքեր են փոխանակել թվային տեխնոլոգիաների, նորարարությունների ոլորտներում գործակցության հնարավորությունների մասին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դավոսում հանդիպել է նաև Siemens-ի տնօրենների խորհրդի անդամներ Ռոլանդ Բուշի և Սեդրիկ Նեյկի հետ՝ քննարկելով հնարավոր արդյունավետ գործակցությունն արհեստական բանականության մշակման, մաթեմատիկական մոդելավորման, թվային տվյալների կառավարման և մի շարք այլ ոլորտներում:

22 Январь 2020 - 11:59 AMT
Президент Армении Армен Саркисян и генеральный исполнительный директор всемирно известной компании Apple Тимом Кук обсудили сотрудничество в сфере информационных технологий. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Встреча состоялась в рамках Всемирного экономического форума в Давосе.
Президент Армении и глава Apple обменялись мнениями о возможностях сотрудничества в сфере информационных и цифровых технологий и инноваций.
Президент Республики Армения Армен Саркисян в рамках работы Всемирного экономического форума в Давосе провел ряд встреч, в том числе и с членами Совета правления компании Siemens Роландом Бушом и Седриком Нейком. Собеседники обсудили возможность сотрудничества с точки зрения привлечения в Армению передовых технологий компании Siemens.