Գերմանական Հանաու քաղաքում 9 մարդ է զոհվել հրաձգության հետևանքով, փոխանցում է BBC-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 8 սպանվածի մասին, սակայն ծանր վիրավորվածներից ևս մեկը մահացել է. առնվազն 5 մարդ լուրջ վնասվածքներ ունի:
Տեղացիները հայտնել են, որ 22:00-ին առաջին կրակահերթն է եղել՝ մոտ տասնյակ կրակոցով: Այնուհետև զինյալը նստել է մեքենա և ուղևորվել դեպի հրապարակներից մեկը: Ըստ տեղական թերթերի՝ առաջին բարի մոտ սպանվել է 3 մարդ, երկրորդի մոտ՝ 5:
Դեպքից մի քանի ժամ անց ոստիկանությունը կասկածյալի դին գտել է իր տան մոտ: Եւս մեկ դի հայտնաբերվել է հարևանությամբ, այսինքն, ընդհանուր առմամբ, 11 մահվան դեպք է գրանցվել:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ որևէ այլ կասկածյալ չկա, կրակահերթի պատճառների մասին տվյալներ նույնպես չկան:

Девять человек убиты в результате стрельбы в городе Ханау к востоку от Франкфурта (Германия), сообщила полиция федеральной земли Гессен. Сам нападавший также мертв, рядом с ним найдено еще одно тело.
Спустя несколько часов, после того как полиция развернула масштабную операцию по поиску нападавших, тело подозреваемого было найдено без признаков жизни у него дома в Ханау, сообщила полиция Гессена. Еще одно тело было обнаружено поблизости, то есть всего констатировано 11 смертей, пишет BBC.
Нападавший (возможно, не один) устроил стрельбу в двух кальянных, затем скрылся на автомобиле. Полиция объявила, что никаких других подозреваемых у нее нет.
О мотивах нападения по-прежнему ничего не известно. Большинство посетителей кальянных, как сообщается, были курдами.