27 Փետրվար 2020 - 09:27 AMT
Թբիլիսիում կորոնավիրուսի առկայության կասկածանքով հոսպիտալացվել է Ադրբեջանի 4 քաղաքացի: Վրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինա Տիկարաձեն հայտարարել է, որ հոսպիտալացված ադրբեջանցիներն Իրանից են վերադարձել, տեղեկացնում է Haqqin.az-ը:
Փետրվարի լույս 27-ի գիշերը կորոնավիրուսի առկայության կասկածանքով Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոց ընդհանուր առմամաբ տեղափոխվել է 10 անձ: Նախարար Տիկարաձեն նշել է, որ հոսպիտալացվածներից 5-ը վերադարձել է Իտալիայից՝ նրանցից մեկն Իտալիայի քաղաքացի է, մյուսները՝ Վրաստանի:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Վրաստանի կառավարության որոշմամբ Ադրբեջանի հետ սահմանը 2 շաբաթով փակվել է: Նման որոշում կայացվեց, երբ փետրվարի 26-ին Վրաստանում հաստատվեց կորոնավիրուսի առաջին դեպքը․ վարակակիրը 50-ամյա տղամարդ է, որը ժամանել էր Իրանից Ադրբեջանի տարածքով։

27 Февраль 2020 - 08:52 AMT
Четверо граждан Азербайджана с подозрением на коронавирус госпитализированы в больнице в Тбилиси. Об этом сообщила министр по делам вынужденных переселенцев, труда, здравоохранения и социальной защиты Грузии Екатерина Тикарадзе.
Согласно информации, в ночь на 27 февраля в Тбилисскую инфекционную больницу с подозрением на коронавирус были госпитализированы еще 10 человек, пишет Haqqin.az.
Министр отметила, что пятеро из госпитализированных вернулись из Италии, один из них является гражданином Италии, другие – гражданами Грузии. Еще один гражданин Грузии и четверо граждан Азербайджана вернулись из Ирана.
В Грузии 26 февраля был подтвержден первый случай заражения коронавирусом нового типа COVID-2019. Инфицированный – 50-летний гражданин Грузии, который прибыл в Грузию из Ирана через Азербайджан. Мужчина приехал из Азербайджана на маршрутном такси. Он сразу же был доставлен в инфекционную больницу Тбилиси.