4 Մարտ 2020 - 12:38 AMT
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 2900-ը, մահացածների թիվը հասել է 92-ի, հայտարարել է երկրի առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը:
Կորոնավիրուսից Իրանում ապաքինվել է 552 մարդ, տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մեկ օրում՝ մարտի 3-ի կեսօրից մինչև մարտի 4-ի կեսօրը, գրանցվել է 586 նոր դեպք: Նոր տվյալները հաշվի առնելով՝ վարակվածների քանակը 2922 է: 15 հիվանդ մահացել է՝ այդպիսով մահացածների թիվը հասել է 92-ի: Բուժվել է 552 մարդ»,- ասել է Ջահանպուրը:
Մարտի 4-ի տվյալներով՝ նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն աշխարհում գերազանցել է 92,000-ը, ավելի քան 3000 մարդ մահացել է: Չինաստանի սահմաններից դուրս մահացել է 166 մարդ:

Число заражений коронавирусом в Иране 4 марта превысило 2.9 тысячи случаев, число жертв возросло до 92, выздоровели 552 человека. Об этом сообщил официальный представитель минздрава страны Киануш Джаханпур.
«К настоящему моменту с полудня вчерашнего дня сообщалось о 586 новых случаях. Всего с учетом новых данных – 2922 случая заражения. 15 больных скончались. Число жертв возросло до 92. Число выздоровевших – 552 человека», – сообщил Джаханпур, пишет РИА Новости.
В ВОЗ (Всемирная организация здравоохранения) признали, что ситуация в Иране вызывает особое беспокойство из-за острой нехватки средств защиты – масок, перчаток, костюмов и очков для врачей, а также систем интенсивной терапии для пациентов с осложнениями. Недостаточное количество аппаратов в больницах приводит к такому высокому числу смертей.