Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 38-ի։ Ինչպես ասվում է կառավարությանը կից հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում, կարանտինում 1261 մարդ կա, դիտարկման տակ են 211-ը։
Մինչդեռ Իրանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 1135-ի՝ մարտի 18-ի տվյալներով մեկ օրում մահացել է 147 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, երկրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 17,361 դեպք։ Ինչպես հայտնել է Իրանի առողջապահության փոխնախարար Ալի Ռեզա Ռաիսին, ապաքինվել է 5710 մարդ։
Ռուսաստանում 24 ժամում կորոնավիրուսով հիվանդների քանակը հասել է 147-ի։ 33 նոր դեպք է ի հայտ եկել, որից 31-ը՝ Մոսկվայում։
Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակման 98 դեպք է գրանցվել, մեկ մարդ մահացել է։
Մինչդեռ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսը լայն տարածում չի ստացել հանրապետությունում։ Նշվում է, որ կորոնավիրուս է ախտորոշվել 34 անձի մոտ, որից 6-ն ապաքինվել են, 1-ը՝ մահացել է։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 18-ի առավոտվա դրությամբ երկրում վարակի 84 հաստատված դեպք կա, մեկն առողջացել է:

В Грузии 18 марта число заразившихся коронавирусом достигло 38 человек. Как сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания, который был создан правительством страны, в режиме карантина находится 1261 гражданин, под наблюдением – 211.
Между тем, число жертв коронавируса в Иране достигло 1135, за сутки скончались 147 человек. Всего в стране зарегистрирован 17,361 случай заражения. Как сообщил заместитель министра здравоохранения Ирана Али Реза Раиси, выздоровели 5710 человек.
В России за последние сутки число заболевших коронавирусом увеличилось до 147 человек. Выявлено 33 новых случая, из них 31 случай зарегистрирован в Москве.
В Турции в настоящее время зафиксировано 98 случаев заражения коронавирусом, один человек умер.
В Азербайджане выявлен у 34 человек в республике, 6 из них выздоровели. Один человек умер.
В Армении, по состоянию на вечер 18 марта, выявлено 102 случая заражения, один из пациентов выздоровел. 444 человек находятся в карантине, около 800 предписано самоизолироваться. В стране с 16 марта введено чрезвычайное положение, оно продлится до 14 апреля․
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку нового коронавируса COVID-19 пандемией. Согласно данным ВОЗ на 17 марта, всего в мире выявлено более 179 000 случаев заболевания в 150 странах, из них более 7400 случаев закончились летальным исходом.