Վրաստանում կորոնավիրուսի պատճառով պարետային ժամ է հայտարարվել, քաղաքացիները ժ. 21:00-ից մինչև առավոտվա 6-ը փողոց դուրս գալ չեն կարող, հայտարարել է վարչապետ Գեորգի Գախարիան, փոխանցում է «Էխո Կավկազա»-ն:
Նշվում է նաև, որ կսահմանափակվեն 3-ից ավելի մարդկանց հավաքները՝ բացառությամբ մթերային խանութների և դեղատների՝ սոցիալական հեռավորության պահպանման պայմանով:
70-ից բարձր տարիքի քաղաքացիներին կարգելվի տնից դուրս գալ՝ բացառությամբ մոտակա մթերային խանութ, դեղատուն կամ հիվանդանոց գնալը:
Ավելի վաղ Վրաստանի իշխաությունները հայտարարել էին, որ կորոնավիրուսի անկառավարելի համաճարակի շեմին են: Մարտի 30-ի դրությամբ երկրում վարակի հաստատված դեպքերը հասել են 98-ի։ 18 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 4978 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 266

В Грузии с 31 марта вводится комендантский час. Об этом заявил 30 марта премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
Запрещается передвижение пешком и на транспорте с 21:00 до 06:00 утра, пишет «Грузия-Online».
В рамках карантинного режима также запрещается гражданам в возрасте 70 и выше лет выходить из дома кроме случаев, если они направляются в ближайший продуктовый магазин, аптеку или медицинское учреждение.
«В случае, если наши граждане 70 и больше лет являются одинокими, Минэкономики, Минздрав и местные муниципалитеты обязаны помочь им», – заявил Гахария.
Число инфицированных коронавирусом в Грузии достигло 98 человек. 18 человек выздоровели, в режиме карантина – 4978, под наблюдением – 266 человека.
В связи с пандемией коронавируса страна с 18 марта на две недели закрыла границы для иностранцев, за исключением особых случаев. Власти Грузии до 21 апреля объявили чрезвычайное положение из-за распространения коронавируса.