Մարտի 31-ի առավոտվա տվյալներով Վրաստանում COVID-19 նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակված 103 մարդ կա։ Կարանտինում 5114 մարդ կա, իսկ ստացիոնարում՝ 263, տեղեկցանում է կառավարական Stopcov.ge կայքը։
Ապաքինվել է 20 մարդ։
Մարտի 30-ին Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հայտարարել է, որ Վրաստանում գրանցվել է 3 դեպք, երբ չի հաջողվել պարզել վարակման աղբյուրը։ Իսկ դա նշանակում է, որ երկրում այն իրավիճակն է, որ մարդիկ չգիտեն, թե երբ, որտեղ և ինչպես են վարակվել, գրում է Sputnik Georgia-ն։
Մարտի 31-ին հայտարարվել է նաև երկրի ամբողջ տարածքում կարանտինային ռեժիմի և պարետային ժամի մասին, որը կգործի 21.00-ից մինչև 06.00-ն։ Ամբողջությամբ դադարեցվել է հանրային տրանսպորտի աշխատանքը։ Փողոց դուրս գալիս բոլորը պետք է անձը հաստատող փաստաթուղթ ունենան։
Վրաստանի Մառնեուլի և Բոլնիսի շրջաններում ավելի վաղ էին կարանտինի խիստ միջոցներ են ձեռնարկվում։ Վարչապետ Գեորգի Գախարիան հայտարարել է, որ ելքն ու մուտքն այդ շրջաններ արգելվում է, քանի որ այնտեղ կորոնավիրուսի ներքին տարածում է սկսվում։ Մառնեուլի և Բոլնիսի շրջան ռազմատեխնիկա է մտել։

В Грузии подтвеждено 103 случая инфицирования COVID-19, чисто излечившихся от коронавируса людей возросло до 20. В карантине остаются 5114 человек, а в стационаре под наблюдением врачей – 263.
Премьер-министр Георгий Гахария заявил, что в Грузии есть три случая заражения, по которым специалистам не удалось выйти на первоисточник. Это означает, что в стране началась так называемая четвертая передача, когда люди не знают, где, когда и от кого заразились, пишет Sputnik Georgia.
Гахария объявил о введении карантинного режима по всей территории страны. Решение вступило в силу с 8 утра 31 марта. Введен также комендантский час с 21.00 до 06.00.
Полностью приостанавливает работу общественный транспорт, вводится жесткий регламент работы такси: не больше двух пассажиров на заднем сидении. Закрываются города Тбилиси, Кутаиси, Батуми, Поти, Зугдиди, Рустави.