4 Ապրիլ 2020 - 13:49 AMT
Ապրիլի 4-ի դրությամբ Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման 582 նոր դեպք է գրանցվել 32 շրջանում։ Այդ մասին հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 4731-ի։
Առավելագույն թվով վարակվածներ են հայտնաբերվել Մոսկվայում՝ 434, գրում է «Վեդոմոստին»։
Ընդհանուր առմամբ, Մոսկվայում վարակման 3357 դեպք է հայտնաբերվել, մեծաթիվ վարակվածներ կան նաև Մերձմոսկովյան շրջանում՝ 260, և Սանկտ Պետերբուրգում՝ 171։
ՌԴ-ում մեկ օրում 9 մարդ է մահացել, ընդհանուր առմամբ, համաճարակից ՌԴ-ում 43 մարդ է մահացել։ Ապաքինվել է 333-ը։
Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալներով, կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն աշխարհում գերազանցել է 1․13 մլն-ն, ավելի քան 60,000 մարդ մահացել է, ավելի քան 233,000-ն՝ ապաքինվել։

4 Апрель 2020 - 14:17 AMT
За последние сутки в России зарегистрированы 582 новых случая заболевания коронавирусом в 32 регионах, сообщил оперативный штаб. Общее число инфицированных выросло до 4731.
Больше всего новых случаев заболевания выявлено в Москве (434), пишут «Ведомости».
Всего в Москве выявлено 3357 случаев заражения, в числе лидеров по числу зараженных также Московская область (260) и Санкт-Петербург (171).
В РФ за сутки умерли девять человек, всего за все время эпидемии в России от коронавируса скончались 43 пациента. Общее число выздоровевших достигло 333.
Всего в мире, по информации Университета Джонса Хопкинса, количество зараженных коронавирусом превысило 1.13 млн человек, более 60,000 человек умерли, более 233,000 выздоровели.