7 Մայիս 2020 - 11:02 AMT
Ռուսաստանում մայիսի 7-ի դրությամբ կորոնավիրուսուվ վարակի ռեկորդային՝ 11,231 նոր դեպք է գրանցվել երկրի 84 շրջանում։
ՌԴ-ում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերն ընդհանուր առմամբ հասել են 177,160-ի։
Այսպիսով երկիրը 5-րդն է աշխարհում այդ ցուցանիշով և առաջ է անցել Գերմանիայից (168,162 հիվանդ) և Ֆրանսիայից (174,224)։ Այդ են վկայում Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալները, գրում է «Վեդոմոստին»։
Պաշտոնական վիճակագրությամբ, սակայն, մահացության ցուցանիշը Ռուսաստանում շատ ավելի նվազ է՝ Ֆրանսիայում, վերջին տվյալներով, 25,812 պացիենտ է մահացել, Գերմանիայում՝ 7275, ՌԴ-ում՝ 1625, որից 88-ը վերջին 24 ժամում։
Կորոնավիրուսից Ռուսաստանում ապաքինվել է արդեն 23,803 մարդ, մեկ օրում՝ 2476, որը նույնպես ռեկորդային ցուցանիշ է։ Այսպիսով, այժմ ՌԴ-ում 151,732 ակտիվ դեպք կա։ Հիվանդների թվով Ռուսաստանն այժմ 3-րդն է աշխարհում ԱՄՆ-ից (975,306) և Մեծ Բրիտանիայից (170,681) հետո, այդ են վկայում պաշտոնական տվյալները։
Մոսկվայում 6-րդ օրն անընդմեջ կորոնավիրուսով վարակի ավելի քան 5000 նոր դեպք է ի հայտ եկել՝ հիվանդների թիվը Մոսկվայում հասել է 92,676-ի։ Մայրաքաղաքում օրական աճը նույնպես ռեկորդային է։
Մինչդեռ, ըստ Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինի, վարակվածների իրական թիվը մայրաքաղաքում կարող է 300,000-ից ավելի լինել։
Կորոնավիրուսը տարածվել է 187 երկրում։ Ընդհանուր առմամբ երկրում արդեն վարակվել է ավելի քան 3․76 մլն մարդ, ավելի քան 1․2 մլն մարդ ապաքինվել է, իսկ մոտ 264,000 մարդ՝ մահացել։

7 Май 2020 - 10:34 AMT
За последние сутки в России выявили 11,231 случай заражения коронавирусом в 84 регионах. Это рекордное для России число выявленных за сутки заболевших.
Общее число заболевших коронавирусной инфекцией в России выросло до 177,160 человек. Россия занимает 5-е место в мире по числу выявленных случаев заражения коронавирусом, обогнав по этому показателю Германию (168,162 заболевших) и Францию (174,224), следует из данных американского Университета Джона Хопкинса, пишут «Ведомости».
При этом, по официальной статистике, жертв коронавируса в России значительно меньше: во Франции, по последним данным, скончалось 25,812 пациентов с коронавирусом, в Германии – 7275 заразившихся, в России умерло 1625 инфицированных (88 из них за последние сутки).
Вылечилось от коронавируса в России уже 23,803 человека. За сутки выздоровело 2476 человек – это рекордный показатель. Таким образом, в России сейчас насчитывается 151,732 активных случая. По числу больных в настоящее время Россия занимает 3-е место в мире после США (975,306) и Великобритании (170,681), следует из официальных данных, собранных Worldometers.
В Москве шестой день подряд выявлено более 5000 новых случаев заражения коронавирусом – число заболевших в столице за сутки выросло на 6703 до 92,676 человек. Это рекордный суточный прирост заразившихся для столицы.
Между тем, по словам мэра Москвы Сергея Собянина, реальное число зараженных в столице может превышать 300,000.
Коронавирус зафиксирован в 187 странах. Всего в мире заразилось уже более 3.76 млн человек, более 1.2 млн из них выздоровели, а около 264,000 инфицированных скончались.