Իսրայելը կլինի առաջին երկիրը, որից զբոսաշրջիկներ կայցելեն Վրաստան։ Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Գեորգի Գախարիան, գրում է «Վզգլյադը»։
Ըստ նրա՝ «անվտանգ կանաչ միջանցքի մասին պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել»։ Գախարիան հավելել է, որ Իսրայելից բացի, Վրաստանը բանակցում է նաև Չեխիայի, Ավստրիայի, Լեհաստանի, Մերձբալթյան և Վրաստանի հարևան երկրների հետ։
Վարչապետը հայտարարել է նաև, որ մայիսի 18-ից կբացվեն գեղեցկության սրահները, բայց պարետային ժամը, որը գործում է 21։00-6։00, դեռ կմնա։
Մայիսի 14-ի դրությամբ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի 5 նոր դեպք կա, փաստացի բուժվում է 257 մարդ, մահվան 12 դեպք է գրանցվել։
Արտակարգ դրությունը Վրաստանում գործում է մարտի 21-ից մինչև մինչև մայիսի 22-ը։ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի 652 դեպք է գրանցվել, ապաքինվել է 383 մարդ, մահացել՝ 12։

14 Май 2020 - 09:45 AMT
Израиль станет первой страной, туристы которой посетят Грузию, открывающую въезд для иностранцев с 1 июля. Об этом сообщил на заседании правительства премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
По его словам, «соглашение о безопасном зеленом коридоре достигнуто», пишет «Взгляд».
Кроме Израиля, Грузия ведет переговоры с Чехией, Австрией, Польшей, Прибалтийскими государствами и соседями, сказал Георгий Гахария.
Также он объявил, что с 18 мая откроются салоны красоты.
Режим ЧП действует в Грузии с 21 марта по 22 мая. Число случаев коронавируса в стране за сутки увеличилось на 5, достигнув 652. Из них 383 уже выздоровели, скончались 12 человек. В карантине находятся 4233 человека, под наблюдением – 373.