Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 671-ի՝ մայիսի 15-ի դրությամբ 19 նոր դեպք է գրանցվել։ Այդ մասին ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կառավարական կայքում։
Ըստ առողջապահության նախարարության՝ վարակման 19 նոր դեպքից 17-ը գրանցվել են Բոլնիսի շրջանում՝ Մուշեվանի և Գետա գյուղերում, Թբիլիսիից մի քանի տասնյակ կիլոմետր հեռավորության վրա։ Ապրիլի 25-ից այդ շրջանում կարանտին է հայտարարված։
Ընդհանուր առմամբ, երկրում ապաքինվել է 393 մարդ, մահացել՝ 12, կարանտինի ռեժիմում է գտնվում 3873 մարդ, հսկողության տակ՝ 404։

Число инфицированных коронавирусом в Грузии достигло 671, увеличившись за сутки на 19 человек. Об этом сообщается на специальном правительственном сайте по мониторингу заболевания.
По информации Минздрава, 17 из 19 новых заражений коронавирусом выявлены в двух селах Болнисского района – Мушевани и Гета, в нескольких десятках километров южнее Тбилиси. С 25 апреля район закрыт на строгий карантин.
Всего в стране выздоровели 393 человека, смертельных случаев – 12, в режиме карантина находятся 3873 человека, под наблюдением – 404.
В Грузии действует режим чрезвычайного положения до 22 мая, а также комендантский час с 21.00 до 6.00.