23 Մայիս 2020 - 08:04 AMT
Վրաստանում արտակարգ դրության չեղարկումից հետո հանում են նաև մեքենայով 3 անձից ավելի չերթևեկելու արգելքը։ Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան։
Արտակարգ դրության շրջանակում Վրաստանում արգելվում էր 3 անձից ավելի ներկայությունն ավտոմեքենայում՝ ուղևորները պետք է հետևում նստեին։
Ըստ Գախարիայի, մայիսի 22-ից այդ արգելքը կպահպանվի միայն տաքսիների համար, գրում է apsny.ge-ն։
Ըստ Գախարիայի` չեղարկումը դեռ չի վերաբերի հասարակական տրանսպորտին ու միջքաղաքային ուղևորափոխադրումներին։ Դեռևս սահմանափակված են տնտեսական, մշակութային և սպորտային գործունեության որոշ տեսակներ։
Հաշվի առնելով դրական համաճարակաբանական իրավիճակը Վրաստանում՝ այդ երկրի կառավարությունը որոշել է չերկարացնել արտակարգ դրության ռեժիմը։ Մի շարք սահմանափակումներ և պարետային ժամը մայիսի 22-ից չեղարկվել են։

23 Май 2020 - 09:53 AMT
После отмены в Грузии чрезвычайного положения упразднены ограничения на перевозку не более трех человек в частных автомобилях. Об этом сообщил премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
В рамках режима ЧП жителям Грузии нельзя было передвигаться на автомобилях группами более трех человек, двое из которых должны были находиться на заднем сиденье.
По словам Гахария, после 22 мая это положение будет действовать только для машин такси.
«Общеизвестное ограничение, касающееся трех человек в одной машине, будет распространяться только на такси. Оно будет отменено для всех других транспортных средств», – сказал премьер, пишет Грузия-Online.
В Грузии число случаев коронавируса достигло 728, из которых 509 человек поправились, скончались 12 пациентов.