25 Մայիս 2020 - 09:56 AMT
Utair ռուսական ավիափոխադրողը կսկսի ուղևորներին կորոնավիրուսի թեստեր ուղարկել, հայտնել է ընկերության ներկայացուցիչ Իգոր Դուբինը, փոխանցում է Inc.-ը։
Ավիաընկերության կորպորատիվ բլոգում նշվում է, որ ուղևորների թեստերը տուն կուղարկվեն։
«Արդեն այժմ դեպի Գրոզնի ուղևորվելիս մենք, հանրապետության ներկայացուցիչների հետ, ստուգում ենք վիրուսի առկայությունը․ այդպիսին է կառավարության պահանջը։ Հնարավոր է՝ այս միջոցառումն ընդլայնվի»,- ասել է Դուբինը։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել էր, որ զբոսաշրջային բիզնեսը պետք է պատրաստվի սահմանների երկարատև փակմանը և ներգնա տուրիզմի զարգացմանը։ Նախագահը դժվարացել էր նշել, թե երբ ՌԴ քաղաքացիները կկարողանան ճանապարհորդել երկրի սահմաններից դուրս։ ՌԴ-ում մայիսի 25-ի դրությամբ վարակակիրների թիվը հասել է 353,427-ի, 118,000-ից ավելի մարդ առողջացել է, մահացել է 3633 հոգի։

Российский авиаперевозчик Utair начнет присылать пассажирам тесты на коронавирус. Об этом рассказал представитель компании Игорь Дубин.
В корпоративном блоге авиакомпании говорится, что пассажирам будут доставлять тесты на дом. «Уже сейчас на вылете в Грозный мы совместно с представителями республики проверяем у пассажиров справки об отсутствии вируса – таково требование правительства республики. Возможно, эта мера также будет расширяться», – добавил Дубин, пишет Inc.
Ранее президент РФ Владимир Путин сказал турбизнесу готовиться к долгому закрытию границ и развивать внутренний туризм. Президент отметил, что пока трудно сказать, когда именно россияне смогут путешествовать за границу. Это зависит не только от ситуации внутри страны, но и от решений других государств. Число случаев коронавируса в РФ превысило 353 тысячи.