27 Մայիս 2020 - 12:33 AMT
Մայիսի 27-ի դրությամբ Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակի 8338 նոր դեպք է գրանցվել, տեղեկացնում է օպերատիվ շտաբը։ Նրանցից 40.8%-ի մոտ հիվանդության ախտանիշեր չեն եղել։ Վարակակիրների ընդհանուր քանակը հասել է 370,680-ի։
Համաճարակի բռնկումից ի վեր վարակվածների 38.4%-ը կամ 142,208 մարդ արդեն ապաքինվել է, որից 11,079-ը՝ վերջին 24 ժամում, գրում է «Վեդոմոստին»։
ՌԴ-ում կորոնավիրուսոց մահվան ելքով 3968 դեպք է գրանցվել, որից 161-ը՝ վերջին մեկ օրում։
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են ավելի քան 5․6 մլն-ի 188 երկրում, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի։ Մահացել է ավելի քան 350,000 մարդ, ապաքինվել է գրեթե 2․3 մլն-ն։ ՌԴ-ն 3-րդն է աշխարհում վարակակիրների թվով՝ զիջելով ԱՄՆ-ին, որտեղ 1․7 մլն հիվանդ կա, և Բրազիլիային, որտեղ 391,000 վարակված կա։

27 Май 2020 - 11:23 AMT
В России за сутки выявили 8338 зараженных коронавирусом, сообщает федеральный оперативный штаб. У 40.8% из них не было симптомов заболевания. Общее число заболевших выросло до 370,680 человек.
Более трети (38.4%) заразившихся коронавирусом с начала эпидемии уже выздоровели – 142,208 человек, 11,079 из них за последние сутки, пишут «Ведомости».
Умерли в России 3968 больных с коронавирусом – плюс 161 пациент за сутки.
Во всем мире коронавирусом заразились более 5.6 млн человек в 188 странах, по данным американского Университета Джонса Хопкинса. Умерли свыше 350,000 инфицированных, выздоровели почти 2.3 млн человек. Россия занимает третье место в мире по заболеваемости, уступая Соединенным Штатам, где число заболевших приблизилось к 1.7 млн, и Бразилии, где коронавирусную инфекцию нашли у свыше 391,000 человек.