Evocabank-ի հաճախորդներն այսուհետ կարող են Բանկի բանկոմատներից գումար կանխիկացնել առանց քարտի առկայության։
Evocabank-ն այս ինովացիոն պրոդուկտը ներդնող առաջին ու միակ բանկն է Հայաստանում։
«Այսուհետ Evocabank-ի հաճախորդները կարող են 24/7 ռեժիմով, առանց քարտի առկայության EvocaTOUCH հավելվածի միջոցով իրենց քարտային կամ այլ հաշիվներից գումար կանխիկացնել, ինչպես նաև ակնթարթորեն գումար փոխանցել իրենց մտերիմներին։
Վերջիններս, ստանալով համապատասխան SMS հաղորդագրությունը, կարող են մոտենալ իրենց հարմար Evoca բանկոմատին, որի վրա առկա է Անքարտ կանխիկացում կոճակը, և վայրկյանական ստանալ ուղարկված գումարը», – նշել է բանկի Թվային բիզնեսի վարչության պետ Արթուր Կարճիկյանը:
Սա օգտակար լուծում է կյանքի բազմաթիվ իրավիճակներում։ Բոլորիս հայտնի են դեպքեր, երբ մոռացել ենք քարտը տանը, կամ ոչ աշխատանքային օրերին անհրաժեշտ է գումար կանխիկացնել հաշվարկային հաշվից, սակայն մասնաճյուղերը փակ են, կամ օրինակ անհաժեշտ է արագ գումար փոխանցել ընկերներից մեկին։
Անքարտ կանխիկացում կամ փոխանցում կատարելու համար ընդամենն անհրաժեշտ է՝
• Ձեր EvocaTOUCH հավելվածում սեղմել Կանխիկացում,
• Նշել անհրաժեշտ Գումարն ու Ստացողի հեռախոսահամարը (եթե հենց Դուք եք կանխիկացնելու, ապա Ձեր հեռախոսահամարը),
• Ընտրել ելքագրվող քարտը կամ հաշիվը, սեղմել Հաստատել և վերջ։ Համակարգը կգեներացնի ութանիշ կոդ, որը կարող եք օգտագործել ինքներդ կամ ուղարկել SMS հաղորդագրությամբ այն անձին, ում ցանկանում եք փոխանցել գումարը։ Գումարը ստացողը, մոտենալով Evocabank-ի մոտակա բանկոմատին, կկարողանա կանխիկացնել գումարը։ Կանխիկացման համար անհրաժեշտ է ՝
• Բանկոմատի էկրանի հենց առաջին էջի ներքևի աջ անկյունից սեղմել Անքարտ կանխիկացում,
• Լրացնել Կանխիկացվող Գումարը, Ստացողի հեռախոսահամարը, Հաստատման ութանիշ կոդը և սեղմել Կանխիկացնել։
Գումարը կարելի է կանխիկացնել կոդը գեներացնելուց հետո 30 րոպեի ընթացքում։ Եթե անհրաժեշտ է հավելյալ ժամանակ, կարելի է կոդի գործողության ժամկետը երկարացնել ևս 30 րոպեով։
Կանխիկացման կամ փոխանցման համար կգանձվի 1% միջնորդավճար։
Ծառայությունը հասանելի է ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց։
Գումար փոխանցողը պետք է լինի Evocabank-ի հաճախորդ, իսկ ստացողը կարող է լինել ցանկացած անձ։ Կանխիկացում կարելի է անել միայն Evocabank-ի բանկոմատներից, որոնց ցանկը շարունակաբար ավելանում է։

Клиенты Evocabank впредь могут снять в банкоматах банка наличные без использования карты. Evocabank является первым и единственным банком в Армении, внедрившим данный инновационный продукт.
«Впредь клиенты Evocabank могут в режиме 24/7 без карты через приложение Evocatouch снять наличные деньги с их карточных или иных счетов, а также сделать мгновенный перевод денег своим близким, которые, получив соответствующее SMS-сообщение, могут подойти к Evoca-банкомату и мгновенно получить отправленные деньги», – заявил начальник Управления цифрового бизнеса банка Артур Карчикян.
Отмечается, что это полезное решение для различных жизненных ситуаций. Бывают случаи, когда люди забывают карту дома, или в нерабочие дни необходимо снять деньги с расчетного счета, а филиалы банка закрыты, или требуется быстро перевести деньги одному из друзей.
Для снятия наличных или перевода денег без карты нужно следующее:
– В приложении EvocaTOUCH нажать на «Снятие наличных»,
– Указать сумму и телефонный номер получателя (если снимать наличные будет сам владелец счета, он должен указать свой номер телефона),
– Выбрать карту или счет, с которого будет снята сумма, нажать «Подтвердить».
Система сгенерирует восьмизначный код, который может быть использован владельцем счета или отправлен SMS-сообщением лицу, которому он желает отправить деньги.
Для снятия наличных необходимо:
– В правом нижнем углу первой страницы экрана банкомата нажать «Снятие наличных без карты»,
– Заполнить требуемую сумму, номер телефона получателя и восьмизначный код верификации и нажать «Обналичить».
Сумму можно снять в течение 30 минут после генерирования кода. Если потребуется дополнительное время, то время действия кода можно продлить еще на 30 минут. За обналичивание или перевод денег взимается комиссия в размере 1% от данной суммы.
Услуга доступна для клиентов – физических и юридических лиц. Лицо, снимающее или переводящее деньги, должно быть клиентом Evocabank, а получателем может быть любое лицо. Снять наличные можно только в банкоматах Evocabank, сеть которых постоянно расширяется.