12 Հունիս 2020 - 12:27 AMT
Ռուսաստանում վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակվել է 8987 մարդ, սա հունիսի 1-ից հետո վիրուսով վարկման դեպքերի ամենաբարձր ցուցանիշն է, փոխացում է «Վեդոմոստին»:
Հունիսի 1-ին վարակի նոր 9035 դեպքի մասին էր հայտարարվել, դրանից հետո վարակակիրների թիվը 8985-ից չէր ավելացել։
ՌԴ-ում վերջին մեկ օրում առողջացել է 8220 պացիենտ, մահացել՝ 183։ Համաճարակի սկզբից՝ ՌԴ-ում 511,423 մարդու մոտ է վիրուսը հաստատվել, նրանց կեսը՝ մոտ 270,000 հոգի առողջացել են։ Երկրում վիրուսից մահացել է 6715 մարդ՝ վարակվածների ընդհանուր թվի 1․3%-ը։
Միայն մայրաքաղաք Մոսկվայում 1714 մարդու մոտ վերջին մեկ օրում կորոնավիրուս է հաստատվել, 2255 մարդ առողջացել է։ Մոտ 203,000 մոսկվայաբնակ է վարակվել՝ պանդեմիայի սկզբից հաշված, նրանցից 118,000-ն առողջացել են, 3187-ը՝ մահացել։
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակված է 7․5 մլն-ից ավելի մարդ։ Վարակակիրների ամենամեծ թիվն ԱՄՆ-ում է՝ 2 մլն-ից ավելի։ Երկրորդը Բրազիլիան է՝ 800,000-ից ավելի վարակակրով, երրորդը՝ ՌԴ-ն։

12 Июнь 2020 - 12:55 AMT
В России за последние сутки выявили 8987 заболевших коронавирусом, сообщает оперштаб. Это максимальное число новых случаев заражения коронавирусом с начала июня, когда оперштаб сообщил о 9035 выявленных за сутки заболевших.
Вылечились от коронавируса за последние сутки 8220 пациентов, умерли 183 заболевших. С начала эпидемии из 511,423 заразившихся жителей России выздоровели более половины ‒ 269,370 человек. Умерли 6715 заболевших коронавирусной инфекцией, 1.3% от общего числа выявленных случаев, пишут «Ведомости».
В Москве с начала эпидемии заражение коронавирусом подтвердилось у 202,935 горожан, 118,024 заболевших выздоровели. Умерли 3187 инфицированных.
Во всем мире, по данным Университета Джонса Хопкинса. коронавирусом заразились более 7.5 млн человек․ Более 3.5 млн заразившихся выздоровели, умерли около 422,000 заболевших.