ՌԴ-ում հունիսի 29-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 6719 նոր դեպք է գրանցվել, տեղեկացնում է հիվանդության մշտադիտարկման օպերատիվ շտաբը։ 4-րդ օրն է, ինչ նոր դեպքերը չեն գերազանցում 7000-ը։
Համաճարակի բռնկումից ի վեր երկրում գրանցվել է 641,156 վարակակիր։
Մեկ օրում մահացել է ևս 93 պացիենտ, մահվան ելքով ընդհանուր դեպքերը հասնում են 9166-ի, գրում է «Վեդոմոստին»։
Ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 403,430 մարդ։ Բուժումը շարունակում է 228,560 հիվանդ։
Մոսկվայում 782 նոր դեպք է գրանցվել՝ ընդհանուր առմամբ հասնելով 220,853-ի։ Մահացել է 23 պացիենտ, իսկ համաճարակի բռնկումից ի վեր՝ 3761-ը։ Մայրաքաղաքում բուժումը շարունակում է 68,990 մարդ։
Ըստ ամերիկյան Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի, կորոնավիրուսով վարակի դեպքերն աշխարհում գերազանցել են 10,1 միլիոնը, որից 2,5 մլն՝ ԱՄՆ-ում, 1,3 մլն՝ Բրազիլիայում։ ՌԴ-ն երրորդն է աշխարհում։ Ընդհանուր առմամբ աշխարհում կորոնավիրուսից ավելի քան կես միլիոն մարդ է մահացել։

В России за сутки выявили 6719 заболевших коронавирусом, говорится в сообщении оперштаба. Четвертый день подряд ежесуточный прирост заболевших не превышает 7000.
Общее число случаев заражения в стране составляет 641,156 в 85 регионах. Умерли за день 93 пациента, общее число летальных исходов с начала пандемии выросло до 9166, пишут «Ведомости».
За сутки полностью выздоровели 4343 пациента, переболевших коронавирусной инфекцией, за все время эпидемии выздоровели 403,430 человек. Продолжают лечение 228,560 больных.
В Москве общее число случаев заражения достигло 220,853. Лечение продолжают 68,990 человек. С начала пандемии в Москве скончался 3761 пациент.
Число случаев коронавируса в мире, по данным на 29 июня, превысило 10.1 млн, свидетельствуют данные Университета Джонса Хопкинса. Более 2.5 млн из них приходится на США, более 1.3 млн – на Бразилию, Россия занимает третье место по общему числу случаев.