«Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» ՓԲԸ-ն (ADC) նոր ներդնող է ներգրավել` ի դեմս Դուբայի առաջատար «Դելտա փարթներս» ներդրումային ընկերության: «Մենք ցանկանում ենք հաղորդել, որ նոր ներդնող եւ գործընկեր ունենք «Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» (ADC) կառույցում. դա «Դելտա փարթներս» ընկերությունն է, որի գլխավոր գրասենյակը գտնվում է Դուբայում»,- Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտնել է «Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հարալդ Գրիթենը: Նրա խոսքով, ներդրումային փաթեթի ընդլայնման այդ որոշմանը հանգել են ADC համատեղ ընկերության հայկական եւ նորվեգական կողմերի գործող ներդնողները: «Նպատակը կայանում է նրանում, որպեսզի 6 մլն դոլար ներդրվի ADC ներդրումային կապիտալի մեջ»,- ավելացրել է գլխավոր տնօրեն Հարալդ Գրիթենը:
Նրա խոսքով, ինտեգրված ծառայությունների փաթեթ հատկացնելով` «Դելտա փարթներս»-ի միջազգային մասնագիտական փորձառությունը թույլ կտա ամրապնդելու ADC դիրքերը: Դա թույլ կտա ADC-ին ընդլայնել իր գործունեությունը ինչպես Երեւանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս: Այսօր հեռահաղորդակցության, մեդիայի եւ տեխոնոլոգիաների ոլորտում մասնագիտացող «Դելտա փարթներս» ընկերությունը միջազգային մակարդակով զբաղվում է խորհրդատվական եւ ներդրումային ծառայությունների մատուցմամբ: Ընկերության գործունեությունը ընդգրկում է Միջին Արեւելքը, Հյուսիսային Աֆրիկան, Ռուսաստանը, իսկ այժմ նաեւ` Հայաստանը:
ADC-ն այսօր արդեն Երեւանում ստեղծել եւ շահագործում է օպտիկամանրաթելային հեռահաղորդակցության ցանցը, որը հիմնված է ժամանակակից տեխնոլոգիաների օգտագործման վրա: Ընկերության բաժանորդների թվում մեծ քանակությամբ մասնավոր հաճախորդներ են, պետական, բանկային եւ ֆինանսական ոլորտների, փոքր եւ միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ բնակարանային բաժանորդներ:
«Մեր բիզնեսի իրագործման մեջ ներդրված գլխավոր նպատակը, առաջին հերթին, քաղաքի խիտ բնակեցված թաղամասերում եւ դրանցից դուրս հեռահաղորդակցման ցանցերը խտացնելն է»,- ասել է ADC գլխավոր տնօրենը:- Մեր գործունեության երկրորդ ուղղությունը շուկայի ընդլայնումն է Հայաստանի սահմաններից դուրս` ներառյալ Վրաստանը»,- ավելացրել է նա:
«Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» ՓԲԸ-ն (ADC) հայ-նորվեգական համատեղ ձեռնարկություն է, որը հիմնադրվել է 2006թ. ապրիլին: Գերժամանակակից IP/MPLS տեխնոլոգիաների կիրառման վրա հիմնված օպտիկամանրաթելային հեռահաղորդակցության ADC ցանցը ունի ավելի քան 400 կմ երկարություն:

3 Февраль 2009 - 12:35 AMT
ЗАО «Армениан Дейтаком Компани» (ADC) привлекла нового инвестора в лице одной из ведущих дубайских инвестиционных компаний – «Дельта Партнерс». «Мы хотим сообщить, что в инвестиционной структуре «Армениан Дейтаком Компани» (ADC) имеем нового инвестора и партнера – компанию «Дельта Партнерс», главный офис которой находится в Дубае», – на пресс-конференции в Ереване сообщил генеральный директор ЗАО «Армениан Дейтаком Компани» Гаральд Гриттен. По его словам, к этому соглашению для расширения инвестиционного пакета пришли действующие инвесторы армянской и норвежской сторон совместной компании ADC. «Цель состоит в том, чтобы инвестировать 6 млн. долларов в инвестиционный капитал ADC», – добавил генеральный директор Гаральд Гриттен.
По его словам, международный профессиональный опыт «Дельта Партнерс» позволит укрепить позиции ADC, предоставив интегрированный пакет услуг. Это позволит ADC расширить свою деятельность как в Ереване, так и за его пределами. Сегодня специализирующаяся в сфере телекоммуникаций, медии и технологий компания «Дельта Партнерс» занимается предоставлением консалтинговых и инвестиционных услуг на международном уровне. Деятельность компании охватывает Средний Восток, Северную Африку, Россию, а теперь и Армению.
ADC уже сегодня создала и эксплуатирует в Ереване оптико-волоконную
телекоммуникационную сеть, основанную на использовании современных технологий. В списке абонентов компании – большое количество корпоративных клиентов, государственный, как и банковский и финансовый сектора, представители малого и среднего бизнеса, а также домашние пользователи.
«Главная амбиция, которая заложена в реализации нашего бизнеса, – это, в первую очередь, уплотнить наши телекоммуникационные сети в густонаселенных районах города и за его пределами»,- сказал гендиректор ADC. «Второе направление нашей деятельности – расширение рынка за пределами Армении, включая Грузию»,- добавил он.
ЗАО «Армениан Дейтаком Компани» (ADC) является армяно-норвежской совместной компанией, основанной в апреле 2006 года. Основанная на использовании современных технологий IP/MPLS, оптико-волоконная телекоммуникационная сеть ADC имеет более, чем 400 км. длины.