7 Օգոստոս 2020 - 09:09 AMT
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը խոստովանել է, որ իր մասնակցությունն ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ձախողման է դատապարտված։
Զրույցի ժամանակ ռեփերի ուշադրությունը հրավիրել են այն հանգամանքին, որ նա ոչ մի պարագայում չի կարողանա հավաքել ընտրիչների կոլեգիայի 558 անդամից 270-ի ձայնը, որպեսզի հաղթի ընտրապայքարում։
«Չեմ վիճի ձեզ հետ, Հիսուսն է արքան»,- ասել է նա Forbes-ին տված հարցազրույցում։
Ուեսթը նաև համաձայնել է, որ խլում է աֆրոամերիկացիների ձայները մեկ այլ թեկնածու Ջո Բայդենից՝ դրանով իսկ նվազեցնելով հաղթելու նրա հավանականությունը։
«Ես դա չեմ բացառում»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ The Mirror-ը հայտնել էր, որ Ուեսթը Հանրապետական կուսակցության առնվազն 4 անդամի աջակցություն է ստանաում իր նախընտրական արշավի համար։ Նման աջակցութան նպատակը կարող է լինել դեմոկրատ Ջո Բայդենից առաջ անցնելը։

Американский рэпер Канье Уэст признал, что его участие в выборах президента США обречено на провал. Об этом он заявил в интервью журналу Forbes.
В ходе беседы внимание Уэста обратили на тот факт, что он не сможет набрать более 270 голосов членов коллегии выборщиков из 538, чтобы одержать победу в президентской гонке.
«Я не стану спорить с вами. Иисус – король», – ответил рэпер.
Уэст также согласился, что отбирает голоса избирателей из числа афроамериканцев у другого претендента на пост главы государства – Джо Байдена, снижая тем самым его шансы на победу.
«Я этого не отрицаю, я же только что сказал об этом», – сказал музыкант.
Ранее рэпер заявил, что выдвигает свою кандидатуру на пост президента США. Он отметил, что «снимает красную кепку» и больше не поддерживает нынешнего президента Дональда Трампа. Несмотря на это, Трамп выразил надежду, что рэпер поддержит его на грядущих выборах.