6 Փետրվար 2009 - 10:26 AMT
«Վալլետտա» ընկերությունը հաջողությամբ մարել է 7000 էլեկտրոնային անվանական պարտատոմսերի առաջին թողարկումը, որի անվանական արժեքը 50 հազար է, շրջանառության ժամկետը 18 ամիս է, իսկ ընդհանուր արժեքը 350 մլն դրամ (շուրջ 1 մլն 467 հազար դոլար), այդպիսով ապահովելով իր ներդրողների համար տարեկան 10,5 տոկոս եկամուտ, իսկ ակտիվ ներդրողների համար` 20-25 տոկոս եկամուտ»,-հաղորդել է «Վալլետտա» ՍՊԸ-ի ֆինանսական տնօրեն Արմեն Բերբերյանը:
Նրա խոսքերով, հավատարիմ մնալով իր սկզբունքներին` համապատասխանել գործող շուկային, ընկերությունը մարում է իր պարտավորությունները ընկերության բոլոր բաժնետերերի հանդեպ: Նա հայտարարել է, որ «Վալլետտան» այն ընկերություններից մեկն է, որոնք զարգացման բազում ծրագրեր ունեն տարբեր ուղղություններում:
Ա.Բերբերյանը նշել է նաեւ, որ ընկերությունը եւս երկու թողարկում ունի, որոնք նույնպես կմարվեն, իսկ եւս մեկ էմիսիայի հնարավորությունը կքննարկվի կախված զարգացման ներդրումային ծրագրերից ու ընկերության ընդլայնումից:
«Վալետտա» ՍՊԸ-ն գործում է Հայաստանում 1990 թվականից: «Վալլետտան» բազմապրոֆիլ ընկերությունը է, որի կազմում կան մի շարք վերամշակող արտադրություններ, արագ սպասարկման օբյեկտներ, ռեստորաններ, խանութների ցանց, կենցաղային տեխնիկա ներկրող ֆիրմաներ:

«Компания «Валетта» успешно погасила первый выпуск недокументарных именных облигаций 7000 штук, номинальной стоимостью 50 тыс. драмов, сроком обращения 18 месяцев, общей стоимостью 350 млн. драмов (около $1 млн. 467 тыс.), обеспечив своим вкладчикам доход 10.5% годовых, а для активных вкладчиков – 20-25% годовых»,- сообщил финансовый директор ООО «Валлетта» Армен Берберян.
По его словам, оставаясь верной своим принципам – соответствовать действующему рынку, компания «Валетта» погашает все свои обязательства в отношении всех держателей облигаций компании. Он заявил, что «Валетта» является одной из тех компаний, которые имеют множество программ развития по разным направлениям.
А.Берберян также отметил, что компания осуществила еще два выпуска, которые также будут погашены, и в зависимости от инвестиционных программ развития и расширения компании будет рассмотрена возможность еще одной эмиссии.
Компания ООО «Валлетта» действует в Армении с 1990 года. “Валлетта” является многопрофильной компанией, в которую входят ряд перерабатывающих производств, объекты быстрого обслуживания, рестораны, сети магазинов, фирмы по импорту бытовой техники.