20 Օգոստոս 2020 - 13:34 AMT
Վրաստանում Աջարիա շրջանի սրճարաններից մեկի աշխատողներից երեքի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել, 44 աշխատակից էլ մեկուսացվել է։ Դրանից հետո որոշում է կայացվել սրճարաններում և գիշերային ակումբներում աշխատողներին թեստավորել՝ կորոնավիրուս ախտորոշելու համար։ Այս մասին հայտնում է «Կավկազսկիյ ուզելը»։
Վերջին օրերին Վրաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի աճ է նկատվում, որը երկրում հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնը կապում է սահմանների բացման և քաղաքացիների ակտիվ տեղաշարժի հետ։
Օգոստոսի 19-ին երկրի միջկառավարական համակարգման խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Խոջենաշվիլին հայտարարել է, որ հյուրանոցների, բարերի, ակումբների և սրճարանների սպասարկող անձնակազմերն ինտենսիվ կերպով կթեստավորվեն։ Նման որոշումը պայմանավորված է տուրիստների թվի աճով, ինչն էլ իր հերթին բարձրացնում է սպասարկման ոլորտի աշխատողների վարակվելու շանսերը։

Власти Грузии решили активизировать тестирование на коронавирус в туристических зонах. Об этом сообщил глава Национального центра по контролю заболеваний и общественного здоровья Грузии (NCDC) Амиран Гамкрелидзе.
По его словам, целевое тестирование затронет сотрудников гостиниц, кафе-баров и клубов. Решение принято после выявления коронавируса у сотрудников кафе-бара «Гавана» в Кобулети, пишет «Эхо Кавказа».
Гамкрелидзе также отметил, что планируется установка двух палаток на батумском бульваре, где граждане смогут добровольно пройти тест на коронавирус.