7 Փետրվար 2009 - 10:24 AMT
2009թ. փետրվարի 6-ից սկսած «ՀԱՅՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն պաշտոնապես հայտարարելու է «էյջ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի (HSBCB 1) անվանական կուպոնային պարտատոմսերի առքի եւ վաճառքի գները, որոնք վերջերս ընդգրկվել են «ՆԱՍԴԱԿ ՕԷՄԷՔՍ Հայաստան» ֆոնդային բորսայի Bbond ցուցակում: Ըստ Բորսայի մարքեթինգի եւ հաղորդակցությունների դեպարտամենտի, ընդամենը այս խմբաքանակը ներառում է ՀՀ դրամով 100 հազար (մոտ 328 ԱՄՆ դոլար) անվանական արժեքի 10 հազար պարտատոմսեր, որոնց մարման ժամկետը 365 օր է, իսկ կուպոնային եկամուտը տարեկան կազմում է 9 տոկոս:
Վաճառքով զբաղվողի կարգավիճակում «ՀԱՅՍՎԻՍԲԱՆԿԸ» կնպաստի պարտատոմսերի մարմանը, ապահովելով ներդրողների համար դրանք երկրորդական շուկայում գնելու կամ վաճառելու մշտական հնարավորություն:
«ՀԱՅՍՎԻՍԲԱՆԿԸ» ֆոնդային բորսայի անդամ է դարձել 2007թ. սեպտեմբերին, իսկ ներկայումս հանդիսանում է նաեւ «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ-ի (HRGAB2) թողարկած կորպորատիվ պարտատոմսերի վաճառողը, որոնք միակն են, որ ընդգրկված են Abond բորսային ցուցակում, ինչպես նաեւ Bbond ցուցակում ընդգրկված «Վալլետտա» ՍՊԸ-ի (VALTB2, VALTB3) եւ «Արմենիան Քափր Փրոգրամ» (ARCPB1) ՓԹԸ-ի պարտատոմսերի վաճառողը:
2009թ. հունվարից ի վեր «էյջ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը նաեւ հանդիսանում է «ՆԱՍԴԱԿ ՕԷՄԷՔՍ Հայաստան» ֆոնդային բորսայի անդամ:

С 6 февраля 2009г. ЗАО «АРМСВИСБАНК» будет официально объявлять цены на покупку и продажу именных купонных облигаций ЗАО «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» (HSBCB1), недавно включенных в список Bbond фондовой биржи «НАСДАК ОЭМЭКС Армения». По сообщению Департамента маркетинга и коммуникаций биржи, всего данный транш включает 10 тыс. облигаций номинальной стоимостью 100 тыс. драмов РА (около 328 долларов США) каждая, со сроком погашения 365 дней и купонным доходом 9% годовых.
В статусе маркет-мейкера «АРМСВИСБАНК» будет поддерживать ликвидность облигаций, обеспечивая инвесторам постоянную возможность купить или продать их на вторичном рынке.
«АРМСВИСБАНК» стал членом фондовой биржи в сентябре 2007г. и в настоящее время является также маркет-мейкером корпоративных облигаций, выпущенных ЗАО «Армросгазпром» (HRGAB2) – единственных, на данный момент включенных в биржевой список Abond, а также облигаций ООО «Валлетта» (VALTB2, VALTB3) и ЗАО “Армениан Капр Програм» (ARCPB1), включенных в биржевой список Bbond.
С января 2009г. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» также является членом фондовой биржи «НАСДАК ОЭМЭКС Армения».