17 Փետրվար 2009 - 13:43 AMT
Չնայած համաշխարհային ճգնաժամին, Հրանտ Վարդանյանը երաշխավորում է «Գրանդ Հոլդինգի» աշխատողների կայունությունը
Ամբոջ աշխարհը համակած ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում «Գրանդ Հոլդինգի» ղեկավար Հրանտ Վարդանյանը երաշխավորում է իր աշխատողների կայունությունը, ինչպես նաեւ ենթադրում է աշխատանքային տեղերի աճ եւ հոլդինգի գործունեության ոլորտի ընդլայնում: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է ինքը` Հրանտ Վարդանյանը: Այսօր, նրա խոսքով, անմիջականորեն «Գրանդ Հոլդինգի» աշխատողների թիվը հասնում է 4300 հոգու, բայց, բացի դրանից, հոլդինգի գործունեության մեջ ներգրավված են Հայաստանի մարզերի հազարավոր բնակիչներ: Աշխատողի միջին աշխատավարձը կազմում է 120 հազ. դրամ:
Հրանտ Վարդանյանի խոսքով, «Գրանդ Հոլդինգը», որը 2008թ. պետբյուջե է վճարել մոտ 11,6 մլրդ. դրամ, մտնում է 300 խոշոր հարկավճարների թվի մեջ: Ընդ որում նա ընդգծեց, որ ծխախոտի եւ դրա հումքի արտահանումը մերձավոր եւ հեռավոր արտասահման 2008թ. կազմել է համապատասխանաբար 4,2մլն. եւ 1,5 մլն. ԱՄՆ դոլար, իսկ «Գրանդ Քենդի» ընկերության ձեռքբերումների մասին վկայում են ընկերության կողմից վճարված հարկերը, որոնք 2008թ. կազմեցին 1,9 մլն. դրամ:

В условиях постигшего весь мир финансового кризиса, глава “Гранд Холдинг” Грант Варданян гарантирует стабильность своим работникам, а также предполагает увеличение числа рабочих мест и расширение сфер деятельности холдинга. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции заявил сам Грант Варданян. На сегодняшний день, по его словам, число работников непосредственно “Гранд Холдинга” достигает 4300 человек, но, помимо этого, в деятельность холдинга вовлечены десятки тысяч жителей сельских районов Армении. Средняя зарплата работника холдинга составляет 120 тыс. драм.
По словам Гранта Варданяна, “Гранд Холдинг”, перечисливший в 2008 году в госбюджет порядка 11,6 млрд. драмов, входит в число 300 крупных налогоплательщиков. При этом он подчеркнул, что словам экспорт сигарет и табака в страны ближнего и дальнего зарубежья в 2008 году соответственно составил 4,2 млн. и 1,5 млн. долларов, а о достижениях СП ООО ”Гранд-Кенди” свидетельствуют выплаченные компанией налоги, которые в 2008 году составили 1,9 млн. драмов.