Փետրվարի 17-ին եռօրյա այցով Հայաստան կժամանի Եվրոպական Հանձնաժողովի փորձագետների ներկայացուցչական պատվիրակությունը` Եվրոպական Հանձնաժողովի առեւտրի գլխավոր տնօրինության երկկողմ առեւտրային հարցերով տնօրեն Եվա Սինովիչի գլխավորությամբ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը, այցի նպատակն է` նախապատրաստել ՀՀ-ԵՄ ազատ առեւտրի համաձայնագրի ստորագրման հետագա բանակցային աշխատանքները։
Փետրվարի 18-ին տեղի կունենա ԵՄ փաստահավաք առաքելությանը նվիրված նիստի բացման արարողությանը, որի ընթացքում կներկայացվեն ԵՄ-ՀՀ ազատ առեւտրի համաձայնագրի շուրջ փաստահավաք առաքելության հիմնական նպատակները: Միջոցառմանը ելույթով հանդես կգա ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:

17 февраля с трехдневным визитом в Армению прибывает представительная делегация экспертов главной торговой дирекции Еврокомиссии во главе с директором по двусторонним торговым вопросам Евой Синович. Как сообщает пресс-служба Министерства экономики РА, цель визита – подготовка к переговорам между Арменией и Еврокомиссией относительно подписания договора о свободной торговле.
18 февраля состоится заседание, посвященное миссии ЕС по сбору фактов, во время которого будут представлены основные цели миссии по сбору фактов в связи с предстоящим подписанием между Арменией и Еврокомиссией договора о свободной торговле. На мероприятии с заявлением выступит министр экономики Армении Нерсес Ерицян.