ՀՀ կառավարության հինգշաբթի կայացած նիստի ժամանակ որոշվել է 125 մլն դրամի չափով բյուջետային վարկ տրամադրել տնտեսվարող կազմակերպության` «Սորսիո» ՓԲԸ-ի սեփական կապիտալում ներդրում իրականացնելու նպատակով։ «Չնայած համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամին, նրանք կարողանում են գտնել իրենց տեղը եւ դիրքը շուկայում, ընկերության մրցունակությունը շատ բարձր է»,-ասել է Տիգրան Սարգսյանը։
ՓԲԸ-ի գործարար ծրագրի իրականացումը կնպաստի ավելի քան 200 նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, կազմակերպության հաճախորդների ավելացմանը մինչեւ 80 հազարի եւ միջազգային ճանաչման շրջանակների ընդլայնմանը, ինչպես նաեւ արտադրանքի 90 տոկոսի արտահանմանը։ Ընկերությունն իր ծրագրային արտադրանքը վաճառում է դրսում, Միացյալ Նահանգներում ստեղծելու է ներկայացուցչություն, երկրորդ տեղում են ԵՄ երկրները:
«Սորսիո» ՓԲԸ-ն զբաղվում է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ծառայությունների տրամադրմամբ: Ընկերության հիմնական արտադրանքը ծրագրային ապահովումն է ու կառավարման համակարգերի մշակումը:

В ходе заседания в правительстве Армении в четверг было принято решение предоставить госкредит ЗАО «Sourcio» в размере 125 млн. драмов с целью увеличения собственного капитала компании. «Несмотря на мировой финансовый кризис, компания смогла найти свое место на мировом рынке, благодаря своей высокой конкурентоспособности», сказал Тигран Саркисян.
Полученный кредит будет направлен на увеличение до 200 рабочих мест и посетителей компании до 80 000 человек, а также на увеличение импорта продукции на 90%. Основной рынок реализации продукции приходится на долю США, и на втором месте находятся страны ЕС.
ЗАО «Sourcio» занимается предоставлением услуг в сфере информационных технологий. Основными продуктами «Sourcio» являются программное обеспечение и системы управления.