Ադրբեջանի հետ սահմանամերձ իրանական գյուղերից մեկում բնակելի տուն է ադրբեջանցիների գնդակոծության տակ հայտնվել։
Այս մասին ադրբեջանական աղբյուրներին հղումով հաղորդում է թվիթերի օգտատարերից Դենիել Ռեդը։ Նա հրապարակմանը կցել է նաև տեսանյութ, որտեղ երևում է, որ վնասվել է տան առաստաղը, ամբողջ հյուրասենյակում քարերի կույտ է։
Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով մեծապես տուժում են նաև իրանական բնակավայրերն ու Իրանի բնակիչները։ Մասնավորապես, պաշտոնական Իրանը մի քանի անգամ կողմերին զգուշացրել է իր տարածքում հայտնված արկերի մասին, նույն թեմայով իրանցի պաշտոնյաները նաև հանդիպում են ունեցել ադրբեջանցիների հետ։ Իրանի ԱԳՆ-ից հայտարարել են, որ կպատասխանեն իրենց տարածքի վրա ցանկացած ագրեսիայի, եթե անգամ դա ոչ միտումնավոր լինի։

Footage showing the aftermath of stray fire from Azerbaijan damaging a house in Iran has landed online.
"Iranian house on the border took was hit by Azeri shelling, local Azeri Telegram site reported," reads a tweet from Daniel Rád from FERN (Future Economic Rural Network) Europe.
The Iranian authorities have announced that dozens of rockets have fallen inside the Islamic Republic since the beginning of hostilities, injuring two people. At least two Israeli-made drones belonging to the Azerbaijani army have also crashed in Iran.