ՌԴ Կարաչաևո-Չերկեսիայի Ուչկեկեն գյուղում կանխվել է անհայտ անձի ներթափանցումն այն տարածք, որտեղ իրավապահ մարմինների կողմից կատարվում էին օպերատիվ որոնողական աշխատանքներ։
Բերման ենթարկելու ժամանակ հանցագործը գործի է դրել պայթուցիկ սարքն ու պայթեցրել իրեն, ասվում է Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեի կայքում։
Արդյունքում թեթև վիրավորում է ստացել 6 իրավապահ։ Նրանց ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բուժօգնություն։ Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Իրականացվում են անհրաժեշտ օպերատիվ-որոնողական և քննչական գործողություններ, պարզվում է հանցագործի ինքնությունը։

11 Декабрь 2020 - 15:04 AMT
Как сообщается на сайте Национального антитеррористического комитета (НАК), была предотвращена попытка прорыва неустановленного лица на территорию, где правоохранительными органами проводились оперативно-разыскные мероприятия. При попытке задержания преступник осуществил самоподрыв.
В результате легкие ранения получили 6 сотрудников правоохранительных органов. Им оказывается необходимая медицинская помощь. Пострадавших среди гражданских лиц нет.
Осуществляются необходимые оперативно-разыскные мероприятия и следственные действия, устанавливается личность преступника.