28 Փետրվար 2009 - 09:43 AMT
Փետրվարի 27-ին Մոսկվայում կայացել է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետներ Տիգրան Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Ինչպես ասվում է ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքէջում տեղակայված հաղորդման մեջ, հանդիպման ընթացքում Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ ՌԴ եւ ՀՀ միջեւ պահպանվում է մշտական հաղորդակցություն: «Ինձ շատ հաճելի է նշել, որ անցյալ տարի մեր ապրանքաշրջանառությունն աճել է 10%-ով եւ գրեթե մեկ միլիարդ 900 մլն է կազմել: 1 մլրդ 800 մլն են կազմում հայկական տնտեսության մեջ կուտակված ռուսական ներդրումները: Այստեղ մենք նույնպես առաջատարներից մեկն ենք»,- ասել է նա:
Զրույցի ընթացքում Վլադիմիր Պուտինն ավելացրել է, որ իրագործվում են նաեւ էներգետիկայի ու տրանսպորտի բավական հաջող նախագծեր:
Հայաստանի վարչապետն իր հերթին հաղորդել է, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահի հետ լիարժեք համաձայնության են եկել բոլոր հարցերի շուրջ եւ բարձր են գնահատում իրենց գործընկերների կատարած աշխատանքը:

27 февраля в Москве состоялась встреча премьер-министров Армении и России Тиграна Саркисяна и Владимира Путина. Как говорится в размещенном на официальном сайте правительства РФ сообщении, в ходе встречи Владимир Путин отметил, что между РФ и РА сохраняются постоянные контакты. «Мне очень приятно отметить, что, несмотря на сложности, в прошлом году у нас вырос товарооборот на 10% и составил почти миллиард, 900 млн. 1 млрд. 800 млн. составляет объем накопленных российских инвестиций в армянскую экономику. Здесь мы тоже – одни из лидеров», – сказал он.
В ходе беседы Владимир Путин добавил, что осуществляются также неплохие проекты в энергетике и транспорте.
Со своей стороны премьер-министром Армении сообщил, что с сопредседателем Межправкомиссии они пришли к полному соглашению по всем вопросам и очень высоко оценивают проделанную работу своих коллег.