29 Դեկտեմբեր 2020 - 12:45 AMT
2020-ի արդյունքներով Visa միջազգային վճարահաշվարկային համակարգը ՎՏԲ-Հայաստան բանկին շնորհել է «Քարտային չեմպիոն» (Card Rewards Champion) մրցանակը՝ #վճարիրքարտով ակցիայի տպավորիչ արդյունքների համար:
Մրցանակը բանկին է հանձնվել Visa-ի կողմից թվային հարթակում կազմակերպված ամենամյա ամանորյա արարողության շրջանակում:
Տարեվերջին ՎՏԲ-Հայաստան բանկն ամփոփել է Visa միջազգային վճարային համակարգի հետ 15-րդ համատեղ ակցիայի արդյունքները:
Visa միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի հետ համատեղ #վճարիրքարտով ակցիան անցկացվել է 2020-ի մայիսի 5-ից մինչև սեպտեմբերի 5-ը, որի ժամկետը, հաշվի առնելով հաճախորդների մեծ հետաքրքրվածությունը, երկարաձգվել է ևս մեկ ամսով` մինչև հոկտեմբերի 5-ը: Այս ժամանակահատվածում բանկի հաճախորդների կողմից հատկապես պահանջված էին առցանց գնումները:
Ակցիայի պայմանների համաձայն՝ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի Visa Electron, Visa Classic, Visa Gold և Visa Platinum դեբետային և վարկային քարտերով անկանխիկ վճարումներ կատարող հաճախորդները՝ անկանխիկ գործարքների համար կուտակում էին բոնուսային միավորներ և կուտակված միավորները փոխանակում տարբեր արժեքավոր նվերների հետ, որոնց վերաբերյալ տեղեկատվությունը տեղադրված էր ակցիայի շրջանակում հատուկ ստեղծված առցանց հարթակում:
Ակցիայի մասնակիցները ստացել են այնպիսի արժեքավոր նվերներ, ինչպիսիք են` iPhone 11 Pro, Apple Watch, AirPods, PowerBank, ժամացույցներ, ապարանջաններ և չարմեր, ինչպես նաև նվեր-քարտեր կոսմետիկայի, էլեկտրատեխնիկայի և ոսկերչական խանութ-սրահներից:
Ակցիայի արդյունքում՝ ամենաակտիվ մասնակիցներին ՎՏԲ-Հայաստան բանկի և Visa-ի կողմից տրամադրվել է 143 նվեր:
Նմանատիպ ակցիաներ իրականացնելով՝ ՎՏԲ-Հայաստան բանկը խթանում է իր հաճախորդներին կատարել անկանխիկ վճարումներ դեբետային և վարկային քարտերով, կուտակել բոնուսային միավորներ՝ ձևավորելով անկանխիկ վճարումներ կատարելու կայուն սովորություն:
Ակցիայի արդյունքում անկանխիկ շրջանառության աճը՝ մինչ ակցիան ընկած ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 45%, իսկ նախորդ տարվա համեմատ՝ 40%:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկի Visa քարտերի մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքից, բանկի մասնաճյուղերից կամ զանգահարելով բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

По итогам 2020 года международная платежная система Visa наградила Банк ВТБ (Армения) премией «Карточный чемпион» (Card Rewards Champion) за впечатляющие результаты акции #платикартой.
Награда была вручена Банку в рамках ежегодной новогодней церемонии, организованной со стороны Visa в диджитал пространстве, сообщает пресс-служба Банка.
Банк ВТБ (Армения) к концу года подвел итоги 15-ой по счету совместной акции с международной платежной системой Visa.
Совместная акция Банка с международной платежной системой Visa #платикартой была запущена с 5 мая до 5 сентября 2020 года, срок которой, учитывая большой интерес со стороны клиентов, был продлен дополнительно на один месяц – до 5 октября 2020 года. В указанный период со стороны клиентов Банка были особо популярны онлайн покупки.
Согласно условиям акции клиенты, совершая безналичные платежи дебетовыми и кредитными картами Visa Electron, Visa Classic, Visa Gold и Visa Platinum Банка ВТБ (Армения), накапливали бонусные баллы за безналичные транзакции и накопленные баллы обменивали на различные ценные подарки, информация о которых была размещена на специально созданной в рамках акции онлайн площадке.
Участники акции получили такие ценные подарки, как: iPhone 11 Pro, Apple Watch, AirPods, PowerBank, часы, браслеты и шармы, а также подарочные карты магазинов косметики, электронной техники и ювелирных магазинов.
По итогам акции самым активным участникам было вручено 143 подарка со стороны Банка ВТБ (Армения) и Visa.
Проводя аналогичные акции, Банк ВТБ (Армения) мотивирует клиентов совершать безналичные платежи дебетовыми и кредитными картами, накапливать бонусные баллы, тем самым вырабатывая стабильную привычку к безналичным платежам.
В результате акции рост безналичного оборота по сравнению с доакционным периодом составил 45%, а рост безналичного оборота по сравнению с предыдущим годом – 40%.
Подробную информацию о картах Visa Банка ВТБ (Армения) можно получить на официальном сайте Банка по ссылке, в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.