19 Հունվար 2021 - 10:31 AMT
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակն ու ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեն հանդես են եկել Երևանի Կոնդ թաղամասի պատմաքաղաքաշինական միջավայրի զարգացման, վերակենդանացման, զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացման նպատակով հայեցակարգային էսքիզ-նախագծի մշակման ճարտարապետաքաղաքաշինական մրցույթի կազմակերպման համատեղ նախաձեռնությամբ:
«Խնդրում ենք Ձեր առաջարկություններն ու դիտողությունները ներկայացնել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին մինչև 2021 թվականի փետրվարի 1-ը՝ «Կոնդ. Քաղաք քաղաքի մեջ» վերտառությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հանրային իրազեկման նպատակով մրցութային փաթեթի նախագիծը տեղադրվել է համապատասխան կայքում։
Կոնդը Հին Երևանի թաղամասերից է, այժ գտնվում է քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում։ Թաղամասում այժմ պահպանվում են նախորդ դարերից մնացած շինություններ, որոնց պատմահնագիտական արժեքը, սակայն ուսումնասիրված չէ։

19 Январь 2021 - 14:00 AMT
Самый старый квартал Еревана Конд хотят преобразовать. Офис вице-премьера Армении Тиграна Авиняна и Комитет по градостроительству РА выступили с совместной инициативой по организации архитектурно-градостроительного конкурса по разработке концептуального эскиза-проекта развития историко-градостроительной среды в квартале Еревана Конд.
«Свои предложения и замечания просим представлять на электронный адрес [email protected] под заголовком «Конд. Город в городе» до 1 февраля 2021 года», – говорится в сообщении офиса вице-премьера.
Конд – один из кварталов старого Еревана, сейчас он входит в административный район Кентрон. В квартале сохранились постройки прошлых веков, историко-археологическая ценность которых, однако, полностью не изучена.