11 Փետրվար 2021 - 11:47 AMT
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը մեկնել է Թուրքիա, որտեղ հետևելու է Կարսում անցկացվող համատեղ զորավարժությունների վերջին փուլին, գրում է Ermenihaber-ը Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության վրա հղումով։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն նշել էր, որ զորավարժությունների նպատակը համագործակցության ապահովումն է ու համատեղ գործողությունների համակարգումն է։
«Ձմեռ-2021» զորավարժությունը մեկնարկել է փետրվարի 1-ից՝ Հայաստանի սահմանակից Կարսի մարզում։ Թուրքական կողմը հայտարարել էր, որ զորավարժությանը ներգրավվելու են տանկային և հրետանային ստորաբաժանումներ, դիպուկահարներ, հատուկջոկատայիններ, ինչպես նաև ուղղաթիռներ։

Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов направился в Турцию, где будет наблюдать за последним этапом совместных военных учений в Карсе, пишет Ermenihaber со ссылкой на пресс-службу МО Азербайджана.
«Генерал-полковник З.Гасанов будет наблюдать за заключительным этапом зимних учений-2021, который состоится в турецком городе Карс», – говорится в сообщении.
Ранее в Минобороны Азербайджана заявляли, что целью учений является обеспечение сотрудничества и координации при проведении совместных операций.
1-12 февраля недалеко от границы с Арменией, в Карсе, Турция и Азербайджан проводят военные учения. К учениям привлечены танковые части, снайперские группы, командный состав спецподразделений, отряды специального назначения и авиация.