9 Մարտ 2009 - 16:01 AMT
Արդշինինվեստբանկն իրականացրեց առաջին թողարկման պարտատոմսերի առաջին արժեկտրոնի վճարումը` յուրաքանչյուր պարտատոմսի դիմաց վճարվելով 250 ՀՀ դրամ: Այդ մասին ասվում է Բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Արդշինինվեստբանկի պարտատոմսերի այս թողարկման ընդհանուր ծավալը կազմել է 1,5 մլրդ ՀՀ դրամ, որն ամբողջությամբ տեղաբաշխվել է 2008թ. դեկտեմբերի 5-ին: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամուտները վճարվելու են եռամսյակային պարբերականությամբ. երկրորդ վճարումը տեղի կունենա 2009թ. հունիսի 5-ին, երրորդ վճարումը` 2009թ. սեպտեմբերի 5-ին, իսկ չորրորդ վճարումը – պարտատոմսերի մարում տեղի կունենա 2009թ. դեկտեմբերի 5-ին: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը 10% է:
Հաշվի առնելով առաջին թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման հաջող ընթացքը` Արդշինինվեստբանկի կողմից նախատեսվել է 2009 թվականի ընթացքում իրականացնել նա- պարտատոմսերի երկրորդ թողարկումը:

Ардшининвестбанк осуществил первые выплаты по купонным облигациям первого выпуска, выплатив 250 000 драм за каждую облигацию. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Банка.
Общий объем облигаций данного выпуска составил 1,5 млрд. драмов и был полностью распределен 5 декабря 2008 года. Выплаты доходов по купонным облигациям предполагается осуществлять поэтапно, каждый квартал. Вторая выплата будет осуществлена 5 июня 2009 года, а третья выплата и погашение состоится 5 декабря 2009 года. Годовая доходность по купонным облигациям составляет 10%.
Принимая во внимание процесс удачного размещения первого выпуска, со стороны Ардшининвестбанка планируется в 2009 году осуществить второй выпуск облигаций.