12 Մայիս 2021 - 11:58 AMT
Ադրբեջանի զինված ուժերի մայիսի 16-ին զորավարժություններ կմեկնարկեն 15,000 անձնակազմի և բոլոր զորատեսակների մասնակցությամբ։ Այդ մասին հայտարարել է այդ երկրի պաշտպանության նախարարությունը։
Զորավարժություններին կմասնակցի մինչև 300 միավոր տանկ և այլ զրահատեխնիկա, մինչև 400 միավոր հրթիռահրետանային կայանքներ, տարբեր տրամաչափի, համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր, ականանետներ և հակատանկային միջոցներ, մինչև 50 միավոր ռազմական ավիացիա և տարբեր նշանակության անօդաչու թռչող սարքեր, գրում է Interfax.az-ը։
Հիմնական շեշտը դրվելու է հրամանատարության և վերահսկողության, զորքերի մարտական պատրաստության և վերախմբավորման, մարտական համակարգման և զինված կազմավորումների, հրթիռային և հրետանային զորքերի, ավիացիայի և հատուկ նշանակության ջոկատների միջև փոխազդեցության բարելավման վրա։

12 Май 2021 - 11:58 AMT
Вооруженные силы Азербайджана с 16 мая проведут учения с привлечением видов войск. Об этом сообщает Минобороны этой страны.
«В учениях под руководством министра обороны будет задействовано до 15,000 личного состава военнослужащих, до 300 единиц танков и другой бронетехники, до 400 ракетно-артиллерийских установок разного калибра, реактивные системы залпового огня, минометы и противотанковые средства, до 50 единиц военной авиации и беспилотных летательных аппаратов различного назначения», – говорится в сообщении.
Отмечается, что в ходе учений, которые продлятся до 20 мая, войска «выполнят задачи по предотвращению провокаций незаконных вооруженных формирований и проведению контропераций по нейтрализации террористов».