Մարտի 14-ին Երեւանում` «Դինամո» մարզահամալիրում բացվել է «Լավագույնը Հնդկաստանից» ցուցահանդես-վաճառքը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչները Հայաստանի Առեւտրա-արդյունաբերական պալատն ու Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանությունն են:
«Սա արդեն 3-րդ ցուցահանդեսն է, որը տեղի է ունենում Հայաստանում, եւ մենք պայմանավորվածություն ունենք այն անցկացնելու տարին երկու անգամ` գարնանն ու ամռանը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանի ԱԱՊ նախաձեռնություններին աջակցելու բաժնի պետ Մասիս Սարգսյանը: Նրա խոսքով, նման ցուցահանդես-ավաճառքները օժանդակում են Հայաստանի եւ Հնդկաստանի միջեւ առեւտրա-տնտեսական հարաբերությունների բարելավմանը: Հերթական ցուցահանդեսի կազմակերպումը, Սարգսյանի կարծիքով, հանդիսանում է դրա օրինակը: «Որքան շատ են մասնակիցները, այնքան շատ է ապրանքը»,- ասել է նա:
Ինչպես հաղորդել է Մասիս Սարգսյանը, ցուցահանդեսին ներկայացվելու են հնդկական արտադրության զանազան ապրանքներ, մասնավորապես` փայտե աշխատանքներ, հնդկական զարդեր, գորգեր, հագուստ, կաշվե եւ տեքստիլ ապրանք, ինչպես նաեւ սննդամթերք: Սարգսյանն ավելացրել է, որ անցյալ ցուցահանդեսների արդյունքներով պայմանագրեր են կնքվել փայտից ձեռքի աշխատանքների, բիժուտերիայի, ինչպես նաեւ կիսաթանկարժեք եւ արհեստական քարերից գործերի մատակարարման վերաբերյալ:
Ցուցահանդեսը կգործի մինչեւ մարտի 22-ը:
Հայաստանի Հանրապետության Առեւտրա-արդյունաբերական պալատի հիմնական ուղղություններիկց մեկը ցուցահանդեսային գործունեությունն է: ՀՀ ԱԱՊ ցուցահանդեսների կազմակերպման աշխատանքն իրականացնում է ՀՀ ԱԱՊ «ԷՔՍՊՈԿԵՆՏՐՈՆ» ԲԲԸ, որը համագործակցում է շատ երկրների` ցուցահանդեսների կազմակերպմամբ զբաղվող զանազան կառույցների հետ:

14 Март 2009 - 10:19 AMT
14 марта в Ереване, в спортивном комплексе «Динамо» открылась выставка-продажа «Лучшее из Индии». Организаторы выставки – Торгово-промышленная палата Армении совместно с посольством Индии в Армении.
«Это уже 3 выставка, которая проходит в Армении, и у нас есть договоренность проводить ее два раза в год, весной и осенью», – сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель департамента по содействию предпринимательству ТПП Армении Масис Саркисян. По его словам, подобные выставки-продажи содействуют улучшению торгово-экономических отношений между Арменией и Индией. Организация очередной выставки является, по мнению Саркисяна, тому примером. «Чем больше участников, тем больше товаров», – сказал он.
Как сообщил Масис Саркисян, на выставке будут представлены различные товары индийского производства, в частности, ручная работа из дерева, индийские украшения, ковры, одежда, кожаные и текстильные изделия, а также пищевые продукты. Саркисян добавил, что по результатам прошлых выставок были заключены договора на прямые поставки ручных изделий из дерева, бижутерии, а также изделий из полудрагоценных и поделочных камней.
Выставка будет действовать до 22 марта.
Одна из основных направлений Торгово-промышленной палаты Республики Армения является выставочная деятельность. Работы по организации выставок ТПП РА осуществляет созданная ТПП РА ООО “ЭКСПОЦЕНТР”, который сотрудничает с разными структурами многих стран, занимающимися организацией выставок.