16 Մարտ 2009 - 15:47 AMT
2009թ. մարտի 21-23-ը Երեւանում, Նկարիչների Միության ցուցասրահում կկայանա «ԻՆՏԵՐՊՐԻՆՏ: Պոլիգրաֆիա, Գովազդ, Դիզայն, Փաթեթավորում EXPO 2009» չորորդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը: Ինչպես նշվում է LOGOS EXPO Center կազմակերպության հաղորդագրության մեջ, ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է` ներգրավել բարձրակարգ արտադրողների եւ մասնագետների, խթանել նորարական գգաղափարների առաջխաղացումը, արդյունավետ օգտագործել ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաները, պոլիգրաֆիայի, գովազդի, դիզայնի եւ փաթեթավորման բնագավառներում, բարելավել հրատարակչություններում դիզայնի որակը, ամրապնդել կապը արտադրողների եւ դիզայն-ստուդիաների միջեւ:
«ԻՆՏԵՐՊՐԻՆՏ: Պոլիգրաֆիա, Գովազդ, Դիզայն, Փաթեթավորում EXPO 2008» ցուցահանդեսը դա մասնագետների գործնական շփման համար արդյունավետ պլատֆորմա է, որտեղ հաստատվում է աճի առաջընթացը եւ ցուցադրվում են նորույթներ:
Միջազգային մրցակցությունը այսօր բարձր պահանջներ է պարտադրում այն կազմակերպություններին եւ ընկերություններին, որոնք զբաղվում են պոլիգրաֆիայով եւ դիզայնով: Նման իրավիճակում մասնագետները արդիական ինֆորմացիայի եւ նոր գաղափարների ու փորձի փոխանակման կարիք ունեն: Արտասահմանյան արտադրողների ու մատակարարների մասնակցությունը հնարավորություն կտա տեղական կազմակերպություններին ծանոթանալու այս ոլորտի նորարական ձեռքբերումների եւ նոր տեխնոլոգիաների հետ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպողը LOGOS EXPO Center ընկերությունն է: Ցուցահանդեսին պաշտոնական աջակցություն են ցուցաբերում Հայաստանի Տնտեսության նախարարությունը, Հայաստանի Արդյունաբերողների եւ ձեռներեցների միությունը, Հայաստանի հրատարակողների ազգային ասոցիացիան, Հայաստանի Գրողների միությունը:

С 21-го по 23-ое марта в Ереване, в выставочном зале Союза художников пройдет четвертая международная специализированная выставка ”ИНТЕРПРИНТ: Полиграфия. Реклама. Дизайн. Упаковка EXPO – 2009”. Как отмечается в сообщении организации LOGOS EXPO Center, цель выставки заключается в привлечении высококлассных производителей и специалистов, продвижении инновационных идей, эффективном использовании информационных технологий в области полиграфии, рекламы, дизайна, а также укреплении связей между производителями и дизайн-студиями.
Выставка ”ИНТЕРПРИНТ: Полиграфия. Реклама. Дизайн. Упаковка EXPO – 2009” – эффективная платформа для делового общения специалистов, где определяются тенденции развития и демонстрируются новинки.
Участие международных производителей и поставщиков предоставляет возможность многим местным компаниям ознакомиться с инновационными разработками и новыми технологиями этой деятельности. Участниками выставки являются ведущие производители, типографии, рекламно-информационные агентства, издательства, дизайн –студии.
Организатор выставки – компания LOGOS EXPO Center. Официальную поддержку выставке оказывают Министерство экономики Армении, Союз промышленников и предпринимателей Армении, Национальная ассоциация издателей Армении, Союз писателей Армении.