16 Մարտ 2009 - 16:39 AMT
Մարտի 16-ին ՀՀ Ֆինանսների նախարարությունում ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն ՀՀ օրենսդիր, գործադիր, դատական իշխանությունների գլխավոր ֆինանսիստների մասնակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, խորհրդակցությանը քննարկվում էին այս տարվա մարտի 12-ին ՀՀ կառավարության կողմից ՀՀ կառավարության 2008 թ. դեկտեմբերի 25-ի N 1573-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու, պետական բյուջեի միջոցների հաշվին պարտավորությունների ստանձման գործընթացը կանոնակարգելու նպատակով տրված հանձնարարականի հետ կապված առանձին խնդիրներ:
Պ. Սաֆարյանը ներկաներին տեղեկացրեց, որ համաձայն ՀՀ կառավարության 2009թ մարտի 12-ի նիստում տրված հանձնարարականի, պետք է իրականացվեն ՀՀ 2009թ. պետական բյուջեով նախատեսված որոշ ծախսերի միջեռամսյակային վերաբաշխումներ, ինչպես նաեւ որոշ ծախսերի ժամանակավոր կասեցում:
Խորհրդակցության ընթացքում տրվեցին պարզաբանումներ մասնակիցների կողմից բարձրացված խնդիրների շուրջ, քննարկվեցին ներկայիս պայմաններում պետական բյուջեի միջոցների հաշվին պարտավորությունների ստանձնմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ նշվեց, որ մինչեւ այս տարվա մարտի 18-ը բոլոր գերատեսչությունները ՀՀ ֆինանսների նախարարություն պետք է ներկայացնեն հիմնավորված առաջարկություններ որոշ ծախսերի միջեռամսյակային վերաբաշխումների, ինչպես նաեւ որոշ ծախսերի ժամանակավոր կասեցման վերաբերյալ:

16 Март 2009 - 16:39 AMT
16 марта в Министерстве финансов состоялось совещание с участием финансистов законодательной, исполнительной и судебной власти Армении под руководством первого заместителя министра финансов Павла Сафаряна. Как сообщает пресс-служба Минфина РА, в ходе совещания были обсуждены вопросы, связанные с внесением изменений в постановление правительства от 12 марта 2008 года относительно упорядочивания процесса выполнения обязательств по госбюджету.
Сафарян проинформировал, что согласно данному на правительственном заседании 12 марта 2009 поручению необходимо пересмотреть межквартальные расходы, предусмотренные бюджетом, а некоторые из них приостановить.
В ходе совещания сторонами были даны разъяснения по поводу рассматриваемых проблем, были обсуждены вопросы выполнения текущих обязательств бюджетных счетов, а также было отмечено, что до 18 марта все органы власти должны представить в Министерство финансов обоснованные предложения по сокращению межквартальных расходов и временного приостановления некоторых из них.