Pernod Ricard Eastern Europe-ն ընտրել է Amsterdam Worldwide գործակալությունը Ararat («Արարատ») ապրանքանիշի դիրքերի ամրապնդման համար: Լայնածավալ քարոզարշավը կգործարկվի 2009 թվականի գարնանը: Քարոզարշավի ընթացքում այդ խմիչքը կներկայացվի որպես «ճշմարիտ համադամասերների եւ գնահատողների համար առասպելական բրենդի»:
Amsterdam Worldwide-ի հիմնադիր եւ ղեկավար Բրայան Էլիոթի կարծիքով, Ararat-ը մեծ ճանաչում է վայելում ոչ միայն իր հայրենիքում` Հայաստանում, այլեւ Խորհրդային միության նախկին հանրապետություններում, հատկապես Ռուսաստանում: Նա կարծում է, որ տվյալ պահին իրական հնարավորություն կա ավելի մեծացնելու Ռուսաստանի եւ այլ եվրոպական երկրների սպառողների հետաքրքրությունն ապրանքանիշի նկատմամբ եւ ամրապնդելու վերջինիս դիրքերը, հաղորդում է sostav.ru-ն:
Նշենք, որ Հայաստանում կոնյակի արտադրության ծավալը 2009 թվականի հունվարին 2008 թվականի համեմատությամբ կրճատվել է 34,1 տոկոսով եւ կազմել է 629,2 հազար լիտր:

17 Март 2009 - 11:25 AMT
Pernod Ricard Eastern Europe выбрало агентство Amsterdam Worldwide для смены позиционирования брэнда Ararat (“Aрарат”). Мультиплатформенная кампания будет запущена весной 2009 года. Она представит напиток как “легендарное бренди для истинных гурманов и настоящих ценителей вкуса”.
По мнению основателя и руководителя Amsterdam Worldwide Брайана Эллиота, Ararat пользуется большой популярностью не только у себя на родине – Армении, но и во многих бывших республиках советского союза и, в особенности, в России. Он считает, что на данный момент существует реальная возможность изменить отношение к брэнду потребителей из России и других европейских стран и спозиционировать этот брэнд, сообщает sostav.ru.
Отметим, что объем произведенного в Армении коньяка в январе 2009 года сократился по отношению к январю 2008 года на 34,1% и составил 629,2 тыс. литров.