17 Մարտ 2009 - 16:57 AMT
«ԱրմՌոսգազպրոմ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհուրդը ք.Ծաղկաձորում գտնվող «Ադիգազ» հանգստյան տան վերակառուցման եւ ընկերության աշխատակիցների համար վերականգնողական կենտրոնի ստեղծման մասին որոշում է ընդունել, հաղորդում է «ԱրմՌոսգազպրոմի» պաշտոնական կայքը:
Այդ կապակցությամբ «ԱրմՌոսգազպրոմ» ՓԲԸ-ն հանգստյան տան վերակառուցման եւ ընդլայնման ծրագիր է մշակել, որի շրջանակներում ծրագրվում է մոտ $10 մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումար ներդնել եւ մարզա-առողջարանային հյուրանոցային համալիր կառուցել, որը կրկնօրինակը չունենա եւ համապատասխանի միջազգային չափանիշներին: Այդ ներդրումներն իրենց լուման կներմուծեն Հայաստանում տուրիզմի զարգացման գործում:
Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, շինարարական եւ վերակառուցման աշխատանքները կսկսվեն ընթացիկ տարվա ապրիլի սկզբին եւ կավարտվեն 2010թ. վերջին:

17 Март 2009 - 16:57 AMT
Совет Директоров ЗАО «АрмРосгазпром» принял решение о реконструкции дома отдыха «Адигаз», расположенного в г. Цахкадзоре и создании реабилитационного центра для сотрудников компании, сообщает официальный сайт «АрмРосгазпрома».
В связи с этим ЗАО «АрмРосгазпром» разработало программу реконструкции и расширения дома отдыха, в рамках которой планируется вложить сумму, эквивалентную приблизительно $10 млн. США, и построить спортивно-оздоровительный гостиничный комплекс, не имеющий аналогов и соответствующий международным стандартам. Эти инвестиции внесут свою лепту в развитие туризма в Армении.
Как говорится в сообщении, работы по строительству и реконструкции начнутся в начале апреля текущего года и завершатся к концу 2010г.