13 Օգոստոս 2021 - 13:58 AMT
Թուրքիայի ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունները մտադիր են առաջին անգամ ներկայացնել իրենց արտադրության որոշ նմուշներ այդ ոլորտի ամենամեծ միջազգային միջոցառումներից մեկում՝ IDEF 2021 Ռազմարդյունաբերության 15-րդ միջազգային ցուցահանդեսում։
Այն կայանալու է օգոստոսի 17-20-ը` Ստամբուլում: Ցուցահանդեսը կազմակերպում է Պաշտպանության նախարարությունը` նախագահի աշխատակազմի հովանու ներքո, գրում է Daily Sabah-ը։
Թուրքական ընկերությունները պաշտպանական նշանակության արտադրանքի լայն շրջանակ կներկայացնեն, այդ թվում՝ ցամաքային տրանսպորտային միջոցներ, զենք, ռադարներ, hիդրոլոկատորներ, ծովային հարթակների համար նախատեսված լուծումներ, ավիացիոն համակարգեր, հրթիռներ, անվտանգության համակարգի սարքավորումներ և այլն։
Katmerciler-ն առաջին անգամ կներկայացնի իր 2 նոր զրահափոխադրիչները։
Ցուցահանդեսի շրջանակում բազմաթիվ բանակցություններ կանցկացվեն և նոր պայմանագրեր կկնքվեն։
IDEF-ն աշխարհում անցկացվող ռազմարդյունաբերության ոլորտի 32 ցուցահանդեսներից 3-րդն է մասնակից ընկերությունների քանակով։ Ցուցահանդեսում կներկայացվի 1236 ձեռնարկության արտադրանք աշխարհի 53 երկրից, որից թուրքական կլինեն 536-ը։ Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցի 154 պատվիրակ 79 երկրից։

13 Август 2021 - 13:11 AMT
Турецкие оборонные компании намерены впервые продемонстрировать некоторые из своих продуктов на одном из крупнейших мировых оборонных мероприятий – 15-й Международной выставке оборонной промышленности IDEF 2021.
Выставка пройдет 17-20 августа в центре TÜYAP в Стамбуле. Выставка организована Минобороны Турции при поддержке администрации президента, президентством оборонной промышленности (SSB) и Фондом вооруженных сил (TSKGV), пишет Daily Sabah.
Турецкие компании представят широкий спектр оборонной продукции в различных областях, включая наземные транспортные средства, оружие, радары, гидролокаторы, решения для морских платформ, авиационные системы, ракеты, оборудование системы безопасности и пр.
Среди них известный подрядчик Katmerciler впервые продемонстрирует два своих новых бронетранспортера.
В рамках выставки будут проведены многочисленные переговоры и подписаны новые контракты.
IDEF занимает третье место в мире по количеству компаний-участниц среди 32 оборонных выставок, организованных в разных странах. На выставке будет представлен широкий ассортимент продукции 1236 оборонных предприятий из 53 стран мира, 536 из которых будут турецкими. Ожидается, что в выставке примут участие 154 делегации из 79 стран.