ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը նախօրեին ընդունեց ՀՀ-ում բջջային կապի ոլորտում գործունեություն իրականացնող երեք ընկերությունների` «ԱրմենՏել», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» եւ «ՖՏԱ Տելեկոմ» տնօրեններին: Այդ մասին ասվում է Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարարության պաշտոնական կայքում:
Ընկերությունների 2009 թ. ծրագրերին եւ խնդիրներին ծանոթանալու նպատակով նախարարությունում կայացած հանդիպման ժամանակ Գ.Սարգսյանը նշեց, որ գերատեսչությունը պատրաստ է աջակցել օպերատորներին` առաջացած խնդիրների լուծման, ինչպես նաեւ օրենսդրական դաշտում անհրաժեշտ փոփոխությունների կատարման հարցում : Նախարարը միաժամանակ փաստեց, որ Հայաստանը, լինելով փոքր երկիր, ունի կապի փոքր շուկա, ուստիեւ չի բացառվում, որ կլինեն խնդիրներ, որոնք պետք է լուծվեն համագործակցության դաշտում: Նախարարը նշեց, որ նախարարության առաջնային նպատակներից է` կապի ոլորտում ազատ մրցակցության դաշտի, ինչպես նաեւ որակյալ, մատչելի ու հասանելի կապի ապահովումը:
Բջջային կապի ոլորտում գործունեություն իրականացնող երեք ընկերությունների ղեկավարներն իրենց հերթին հույս հայտնեցին, որ ֆինանսա-տնտեսական ճգնաժամը չի ազդի իրենց կողմից նախատեսվող ծրագրերի իրականացման վրա:

19 Март 2009 - 16:33 AMT
Министр транспорта и связи Армении Гурген Саркисян накануне принял руководителей 3-х компаний сотовой связи – «АрменТел», «ВиваСелл-МТС» и «ФТА Телеком». Об этом говорится в сообщении на официальном сайте министерства транспорта и связи Армении.
После ознакомления с программами и задачами телоператоров на 2009 год, министр отметил, что ведомство готово содействовать операторам в решении возникших задач, а также в вопросе необходимых изменений в законодательном поле. Саркисян, одновременно, констатировал, что Армения, будучи маленькой страной, имеет маленький рынок, и следовательно, не исключено, что возникнут задачи, которые необходимо будет решить при совместном сотрудничестве.
Со своей стороны руководители действующих на армянском рынке компаний сотовой связи выразили уверенность, что мировой финансово-экономический кризис не повлияет на реализацию предусмотренных ими программ.