Հայաստանի կառավարությունը մտադիր է լրացուցիչ վարկային միջոցներ ներգրավել միջին եւ փոքր բիզնեսին աջակցելու նպատակով: Այս կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ կառավարությունը մտադիր է աշխատել այդ ուղղությամբ, երբ որ Համաշխարհային բանկից ստացած 50 մլն դոլարը առեւտրային բանկերի միջոցով կբաշխվի միջին եւ փոքր բիզնեսի կազմակերպությունների միջեւ:
Հայաստանի ԱԺ պատգամավորները փետրվարի 18-ին վավերացրեցին Համաշխարհային բանկի հետ վարկային համաձայնագիրը 50 մլն դոլարի շուրջ «Միջին եւ փոքր ձեռնարկությունների ֆինանսավորման հասանելիության ապահովման ծրագրով»:
Այսօր կառավարության նիստում Տիգրան Սարգսյանը հայտարարեց, թե միջոցների բաշխումից հետո ԿԲ-ն քայլեր կձեռնարկի նոր միջոցներ ներգրավելու ուղղությամբ: «Այսօր մեծ պահանջարկ ունի միջին եւ փոքր բիզնեսի վարկավորումը, եւ մենք պայմանավորվել ենք միջազգային կազմակերպությունների հետ ավելացնել միջոցներն այդ ոլորտի վարկավորման համար»,-ասել է Սարգսյանը, հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը:

Правительство Армении намерено привлечь дополнительные кредитные средства на поддержку малого и среднего бизнеса. В этой связи премьер-министр РА Тигран Саркисян отметил, что правительство намерено начать работы в этом направлении после того, как полученные от Всемирного Банка средства в размере $50 млн. посредством комбанков будут распределены среди организаций малого и среднего бизнеса.
Депутаты НС Армении 18 февраля ратифицировали кредитное соглашение со Всемирным банком на сумму в $50 млн. по “Программе обеспечения доступности финансирования для малых и средних предприятий”.
Сегодня на заседании правительства Тигран Саркисян заявил, что после распределения средств ЦБ посредством коммерческих банков будут предприняты новые шаги по привлечению новых средств. «Сегодня кредиты малому и среднему бизнесу высоко востребованы, и мы договорились с международными организациями увеличить средства для кредитования этой сферы», – сказал Саркисян, сообщает пресс-служба правительства Армении.