7 Սեպտեմբեր 2021 - 14:38 AMT
Ամերիաբանկը մեկնարկում է հաջողված ու սպասված ծրագրերից մեկը` «Ամերիա Սերունդ 13»-ը: Ծրագիրը բացառիկ հնարավորություն է 21-27 տարեկան այն երիտասարդների համար, որոնք ցանկանում են իրենց մասնագիտական ուղին սկսել Ամերիաբանկում, ձեռք բերել նոր հմտություններ և փորձ, դառնալ մրցունակ մասնագետներ:
2021-ի «Ամերիա Սերունդ 13» ծրագրի մասնակից երիտասարդները մասնագիտանալու են բիզնեսի սպասարկման ոլորտում` մասնակցելով դասընթացների, ստեղծարար քննարկումների, գտնելու են մարդակենտրոն լուծումներ և բացահայտելու են գերազանց սպասարկման գաղտնիքները, ձեռք են բերելու մասնագիտական հմտություններ, ծանոթանալու են նորարար մոտեցումների` ուղղորդում ստանալով արհեստավարժ Ամերիացիների կողմից:
Ընտրական փուլերը հաղթահարած երիտասարդները երեք ամիս շարունակ ստանալու են գործնական գիտելիքներ` ծանոթանալով ժամանակակից բիզնեսի առաջատար փորձին: Անհրաժեշտ է ունենալ բարձրագույն մասնագիտական կրթություն, հաղորդակցման հմտություններ, պատասխանատվության զգացում և նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու և անընդհատ զարգանալու ցանկություն:
Ամերիա Սերունդը յուրօրինակ հարթակ է գործատուի և թիրախային բուհերի երիտասարդ մասնագետների միջև` նրանց համար ստեղծելով մասնագիտական աճի և առաջխաղացման հնարավորություն:
Ծրագրի ավարտին ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կիրառած երիտասարդներին հնարավորություն կտրվի շարունակելու իրենց մասնագիտական ուղին Ամերիաբանկում` աշխատանքի անցնելով մասնաճյուղային մեծ ցանցում կամ կոնտակտային կենտրոնում:
Ծրագրի ընթացքում մասնակիցները վարձատրվելու են:
«Ամերիա սերունդ» ծրագրի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Դիմումներն ընդունվում են մինչև սեպտեմբերի 21-ը ներառյալ:
2012-ից մինչ օրս իրականացվել է «Ամերիա Սերունդ» թվով 12 ծրագիր, որոնց արդյունքում Ամերիա թիմին է միացել ավելի քան 230 թիմակից:

8 Сентябрь 2021 - 08:43 AMT
Запускается одна из успешных и долгожданных программ Америабанка – «Поколение Америя 13». Программа представляет собой уникальную возможность для молодых людей в возрасте от 21 года до 27 лет, желающих начать свой профессиональный путь в Америабанке, приобрести новые навыки и опыт, стать конкурентоспособными специалистами, сообщает пресс-служба банка.
В 2021 году участники программы «Поколение Америя 13» будут специализироваться в сфере бизнес обслуживания, посещая тренинги и творческие дискуссии, будут находить человекоцентричные решения и ключ к секретам отличного обслуживания клиентов, приобретут профессиональные навыки и ознакомятся с инновационными подходами под руководством опытных Америйцев.
Молодые люди, преодолевшие этапы отбора, будут получать практические знания в течение трех месяцев, знакомясь с передовым опытом ведения современного бизнеса. Для участия в программе требуется высшее профессиональное образование, навыки общения, чувство ответственности, а также желание приобретать новые знания и непрерывно развиваться.
«Поколение Америя» – уникальная платформа для работодателя и молодых выпускников лучших целевых ВУЗ-ов, предоставляющая им широкие возможности для профессионального и карьерного роста. По завершении программы участники, наилучшим образом применившие приобретенные знания и опыт, получат возможность продолжить свою карьеру в Америабанке, став сотрудниками одного из многочисленных филиалов или контактного центра банка.
На протяжении всей программы участники будут получать определенную оплату. С 2012 года по настоящее время было реализовано 12 программ «Поколение Америя», в результате которых к команде Америабанка присоединилось более 230 сотрудников.
С более подробной информацией о программе «Поколение Америя» можно ознакомиться здесь
Крайний срок подачи заявок – 21 сентября 2021 года включительно.
Америабанк – один из наиболее динамично развивающихся банков Армении, который является одним из самых стабильных и крупнейших финансовых учреждений страны. ЗАО «Америабанк» – универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги в комплексном пакете. Америабанк является лидером банковской системы РА по основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, капитал).