Տեխնիկական մասնագետների հմտությունների գնահատման հայ մշակողների CodeSignal հարթակը $50 մլն է ներգրավել Index Ventures վենչուրային ընկերության մասնակցությամբ՝ С փուլի շրջանակում։ Մյուս ներդրողների թվում են՝ Menlo Ventures-ը, Headline-ը և A Capital-ը։
CodeSignal-ը 2014-ին Սան Ֆրանցիսկոյում հիմնել են Տիգրան Սլոյանն ու Արամ Շատախցյանը Հայաստանից։ Ընկերությունը գործիքներ է ստեղծել աշխատանքի ընդունելուց առաջ ծրագրավորողների հմտությունները գնահատելու համար։ Դրա շնորհիվ ընկերությունները կարող են համեմատել թեկնածուների գիտելիքներն ու հմտությունները գործող չափանիշների հետ։
Այդպիսով, ընկերությունն այժմ գնահատվում է մինչև կես միլիարդ դոլար։ Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին է ասել Սլոյանը։
Ընկերությունը գումարը կծախսի իր ծառայությունների թարմացման, հմտությունների գնահատման տարբերակների ավելացման և աշխատակազմը եռապատկելու վրա, հայտնում է TechCrunch-ը։
Հարթակի միջոցների ընդհանուր ծավալը, ըստ Crunchbase-ի ծավալների, կազմել է $87.5 մլն։ 2020-ի հուլիսին CodeSignal-ը $25 մլն էր ստացել CM Ventures-ից, Capital One Ventures-ից և այլն։
Facebook-ը, Zoom-ը, Uber-ը, Robinhood-ը և Asana-ն օգտվում են ընկերության ծառայություններից՝ մասնագետների տեխնիկական հմտությունների վերաբերյալ զեկույցներ պատրաստելիս։ Ըստ պարբերականի, երկրորդ եռամսյակում CodeSignal-ի շահույթն աճել է 3.5 անգամ։

17 Сентябрь 2021 - 11:43 AMT
Платформа для оценки навыков технических специалистов для найма CodeSignal от армянских разработчиков привлекла $50 млн в рамках раунда С при участии венчурной компании Index Ventures. Среди других инвесторов – Menlo Ventures, Headline и A Capital.
CodeSignal основали в 2014 году в Сан-Франциско разработчики из Армении Тигран Слоян и Арам Шатахцян. Компания создала инструменты для оценки навыков программистов перед приёмом на работу. По ней компании могут сравнить знания и умения кандидатов со стандартами в своей сфере.
Oценка компании, таким образом, возросла до полумиллиарда долларов, рассказал PanARMENIAN.Net Слоян. Компания потратит деньги на обновление своих сервисов, увеличение вариантов оценки навыков и расширение штата в три раза, сообщил TechCrunch.
Общий объем средств платформы, по данным Crunchbase, составил $87.5 млн. В июле 2020 года CodeSignal получила $25 млн от CM Ventures, Capital One Ventures и других.
Facebook, Zoom, Uber, Robinhood и Asana пользуются услугами компании по подготовке отчетов по техническим способностям специалистов. Во втором квартале, по данным издания, выручка CodeSignal выросла в 3.5 раза год к году.