Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության (ՍԾՏՀ) կազմակերպության անդամ-երկրների տրանսպորտի եւ կապի նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 25-27 Երեւանում: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունը, հանդիպմանը կմասնակցեն ՍԾՏՀ անդամ պետություններից Բուլղարիան, Վրաստանը, Հունաստանը, Մոլդովան, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սերբիան, Թուրքիան եւ Ուկրաինան:
Հանդիպումը կանցնի «Եվրոպայի եւ Սեւծովյան տարածաշրջանի միջեւ տրանսպորտային հանգույցների զարգացմանն ուղղված ՍԾՏՀ գործունեության հեռանկարները» խորագրի ներքո: Նախատեսվում է նաեւ մի շարք հեղինակավոր միջազգային տրանսպորտային կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ Հայաստանում գտնվող օտարերկրյա դեսպանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների մասնակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկումները կծավալվեն եվրոպական եւ սեւծովյան տարածաշրջանների միջեւ տրանսպորտային հաղորդակցության զարգացման հնարավորությունների շուրջ: ՍԾՏՀ նախարարների անունից նախատեսվում է ընդունել նաեւ ամփոփիչ փաստաթուղթ, որում կներառվեն ՍԾՏՀ անդամ պետությունների կողմից իրականացվելիք աշխատանքների ուղղությունները:

Встреча министров транспорта и связи Организации черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) пройдет 25-27 марта в Ереване. Как сообщает пресс-служба Министерства транспорта и связи Армении, на встрече примут участие страны-члены ОЧЭС Болгария, Грузия, Греция, Молдавия, Россия, Румыния, Сербия, Турция и Украина.
Встреча пройдет под девизом “Перспективы деятельности ОЧЭС, направленной на развитие транспортных узлов между Европой и Черноморским регионом”. Также планируется участие представителей международных транспортных организаций и аккредитованных в Армении посольств.
В ходе встречи участники обсудят возможности развития транспортного сообщения между Европой и Черноморским регионом. Министры стран ОЧЭС намерены принять итоговый документ, в который войдут направления работ государств Организации.